Зарплати освітян: яким педагогам нарахують щомісячні доплати?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
У Кабміні запровадили щомісячні доплати вчителям: хто та скільки коштів отримуватиме

Зарплати освітян у 2025 році

           

Відповідно з постановою уряду № 822 від 2019 року, з 1 січня 2025 року зарплата педагогів у середньому мала б становити 17 424 грн, що відповідає коефіцієнту 4,84 від прожиткового мінімуму.

Однак складна економічна ситуація та воєнний стан країни змусили Кабінет Міністрів заморозити дію цієї постанови.

Як повідомили в МОН, наразі середня зарплата педагога 12 тис. грн. Зокрема: 

  • молодий вчитель без стажу отримує 10 574 грн; 
  • вчитель першої категорії — 12 906 грн; 
  • вчитель вищої категорії — 13 759 грн; 
  • директор закладу середньої освіти — 16 102 грн.

Саме тому було схвалено рішення щодо нарахування щомісячних доплат освітянам. Доплати призначатимуться пропорційно до обсягу навчального навантаження та педагогічної роботи.

«Це доплата, яка встановлюється з 1 січня 2025 року для всіх вчителів загальної середньої освіти, незалежно від стажу, від того, це місто чи село. Це щомісячна доплата до заробітної плати вчителя. Механізм — це наш внутрішній механізм, вчитель його не відчує. Ця доплата не потребує ніяких додаткових дій з боку вчителя. І тому це найбільш зручне рішення», — зауважив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Проте для вирішення цього питання потрібно більше коштів ніж тих, яких вдалося знайти у цьогорічному бюджеті. Тому було прийняте рішення запровадити доплату до вчительської зарплати обсягом 1 тис. грн на місяць. 

За словами очільника освітнього відомства, з січня 2025-го, доплати становитимуть по 1 тис. грн, а з вересня наступного року, — по 2 тис. грн. Враховуючи податки, з бюджету на кожного вчителя щомісяця буде виділено, відповідно, спочатку по 1300 грн, а потім — по 2600 грн.

Відповідні доплати передбачені до закінчення воєнного стану в Україні. 

Щоб отримати ці кошти вчителям не потрібно нічого робити. Виплати автоматично нарахують усім педпрацівникам закладів загальної середньої освіти державної та комунальної форми власності з 1 січня 2025 року. Доплати надходитимуть разом із заробітною платою.

Насамперед уряд зосередив увагу на шкільних вчителях. Водночас зарплати педагогам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти та коледжів виплачують здебільшого органи місцевого самоврядування.

Джерело: Кореспондент

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5278

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96916

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102296

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1251

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28107

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді