Зміни, яких очікує дошкілля
Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму
Як ми повідомляли раніше, змінилася дата введення в дію Закону України «Про дошкільну освіту». Тепер це 01 січня 2025 року.
Ухвалений документ містить інформацію про зміни:
- для закладів дошкільної освіти щодо їх типології та різновиду освітньої діяльності;
- для педагогів закладів освіти щодо тривалості робочого дня та часу відпочинку;
- для батьків щодо доступності до ЗДО.
Завітайте на вебінар, під час якого дізнаєтеся, що таке травмоінформований підхід та яких правил слід дотримуватися педагогам, щоб ефективно взаємодіяти з дітьми в умовах кризи.
Важливе для педагогів дошкільних закладів нововведення стосується диференціації понять "робочий час" та "норма педагогічного навантаження".
Робочий час. Відповідно до статті 26 Закону зменшено навантаження для вихователів, інструкторів з фізкультури, психологів, соціальних педагогів, асистентів вихователів, методистів. Тривалість робочого часу педагогічного працівника на тиждень на одну тарифну ставку для керівника, вихователя-методиста, соціального педагога, асистента вихователя становить 35 годин; для вихователя, практичного психолога та інших педагогів — 30 годин.
Норма педагогічного навантаження (безпосередня робота з дітьми) становить:
вихователь, інструктор з фізкультури | 25 годин на тиждень |
музичний керівник | 24 години на тиждень |
практичний психолог, вчитель-дефектолог, вчитель-логопед | 20 годин на тиждень |
керівник гуртка (студії, секції тощо), вчитель | 18 годин на тиждень |
Закон набув чинності, але нормативно-правових актів, що регулюють його положення, ще не розроблено. Саме тому керівники закладів дошкільної освіти розгублені та чекають конкретних нормативних документів, щоб регулювати та організовувати освітню діяльність у дитсадках відповідно до нових положень Закону.
Однак наразі для громадського обговорення запропоновано два проєкти: про спеціальний садок і центр педагогічного партнерства.
Джерело: МОН