Перевірки та інституційний аудит: яка різниця
У Кабінеті Міністрів України зазначають, що заробітні плати освітян наступного року зростуть на 21%, а середньомісячна розрахункова зарплата вчителя вищої категорії збільшиться до 17,4 тисяч.
За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, наступного року на освіту буде виділено 179 млрд грн, що на 15% більше ніж в 2023 році.
«Закладаємо в бюджеті зростання зарплат учителів. Загалом виплати освітянам наступного року зростуть на 21%. Середньомісячна розрахункова заробітна плата вчителя вищої категорії збільшується з 14,4 тис. грн до 17,4 тис. грн», — зауважив очільник уряду.
Окрім того, передбачається, що на облаштування укриттів витратять 2,5 млрд, на реформу НУШ — 1,5 млрд, модернізацію шкільних їдалень — 1,5 млрд, на нові шкільні автобуси — 1 млрд грн.
Проте щодо питання зарплат освітянам висловилися уповноважена за питань захисту прав освіти Надія Лещик. Як вона зауважила, зарплата вчителів чи не найскладніше питання, яке найближчим часом вирішене не буде. І цьому є кілька важливих перешкод — війна та неефективна система нарахування заробітної плати.
Навіть, якщо у держави з'являться кошти на збільшення зарплати вчителям, то молодий вчитель все одно буде отримувати мінімалку, адже у нього немає доплат, які отримують вчителі додатково до ставки.
«Тому треба реформувати підходи і робити це зараз, а не тоді, коли у держави з’явиться можливість збільшити заробітну плату педагогам, і цей процес вже розпочався. Я думаю, питання підвищення зарплат залишатиметься невирішеним, поки триватиме війна», - наголосила освітня омбудсменка.
Джерело: Освіта24