Чи отримають молоді вчителі надбавки до зарплати наступного року?

Середньомісячна розрахункова зарплата вчителя вищої категорії збільшиться до 17,4 тисяч

Перевірки та інституційний аудит: яка різниця

У Кабінеті Міністрів України зазначають, що заробітні плати освітян наступного року зростуть на 21%, а середньомісячна розрахункова зарплата вчителя вищої категорії збільшиться до 17,4 тисяч.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, наступного року на освіту буде виділено 179 млрд грн, що на 15% більше ніж в 2023 році.

«Закладаємо в бюджеті зростання зарплат учителів. Загалом виплати освітянам наступного року зростуть на 21%. Середньомісячна розрахункова заробітна плата вчителя вищої категорії збільшується з 14,4 тис. грн до 17,4 тис. грн», — зауважив очільник уряду.

Окрім того, передбачається, що на облаштування укриттів витратять 2,5 млрд, на реформу НУШ — 1,5 млрд, модернізацію шкільних їдалень — 1,5 млрд, на нові шкільні автобуси — 1 млрд грн.

Проте щодо питання зарплат освітянам висловилися уповноважена за питань захисту прав освіти Надія Лещик. Як вона зауважила, зарплата вчителів чи не найскладніше питання, яке найближчим часом вирішене не буде. І цьому є кілька важливих перешкод — війна та неефективна система нарахування заробітної плати.

Навіть, якщо у держави з'являться кошти на збільшення зарплати вчителям, то молодий вчитель все одно буде отримувати мінімалку, адже у нього немає доплат, які отримують вчителі додатково до ставки.

«Тому треба реформувати підходи і робити це зараз, а не тоді, коли у держави з’явиться можливість збільшити заробітну плату педагогам, і цей процес вже розпочався. Я думаю, питання підвищення зарплат залишатиметься невирішеним, поки триватиме війна», - наголосила освітня омбудсменка. 

Джерело: Освіта24

Рекомендації МОН щодо атестації

Статті за темою

Усі статті за темою

Яка структура 2024/2025 навчального року

Навчальний рік 2024–2025 стартував 2 вересня. Уточнимо, коли завершитися навчальний рік, яка його структура та на що звернути увагу в умовах війни
264770

Синхронне й асинхронне дистанційне навчання

Школи та учні вже пристосувались до нового формату навчання. Досить важко вибрати формат змішаного навчання з правильною комбінацією занять, яка була б комфортною і для закладу, і для учнів. Також потрібно обрати онлайн режим роботи – він може бути синхронним чи асинхронним. Давайте разом розбиратися в чому різниця.
93898

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді