Кому потрібно подати військово-облікові документи під час вступу до вишу?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Хто з абітурієнтів має подати військово-облікові документи при зарахуванні на навчання

Документи для подання до вишу

Як підготуватися до уроку за допомогою нейромереж

Під час зарахування на навчання до коледжів або університетів військово-облікові документи мають подати:

  • чоловіки віком від 17 (зокрема, ті, кому 17 виповниться у 2024 році) до 60 років;
  • жінки, які вже здобули медичну або фармацевтичну спеціальність (якщо подальше навчання відбуватиметься на базі вже здобутої освіти за відповідними спеціальностями), або жінки, які декларують себе військовозобов’язаними.

Таку інформацію зазначили в Міністерстві реінтеграції, посилаючись на роз’яснення Міністерства освіти і науки України щодо виконання пункту 34 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів».

Вступники можуть подавати до приймальних комісій закладів освіти військово-облікові документи як у паперовому, так і в електронному вигляді.

Зокрема в Мінреінтеграції зауважили, що в період проведення мобілізації та/або під час дії воєнного стану призовники й військовозобов’язані, які отримали статус внутрішньо переміщених осіб, мають протягом 7 днів:

  • стати на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації як ВПО;
  • надати закладу освіти військово-облікові документи з відомостями про перебування на військовому обліку за місцем реєстрації як ВПО.

Окрім того, якщо вступник (з-поміж допризовників) підлягає взяттю на військовий облік і виїхав за кордон не з тимчасово окупованих територій або територій активних бойових дій, він має повернутися в Україну для взяття на військовий облік призовників і оформлення військово-облікових документів.

Акцентуємо, що вступна кампанія до профтехів триватиме до кінця вересня 2024 року. А прийом заяв на бюджет і контракт до закладів вищої освіти триватиме до 31 липня. Після цього університети зможуть проводити додаткові набори лише на контракт.

Джерело: Міністертсво реінтеграції

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47905

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159909

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31570

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59610

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді