Як підготуватися до уроку за допомогою нейромереж
Під час зарахування на навчання до коледжів або університетів військово-облікові документи мають подати:
- чоловіки віком від 17 (зокрема, ті, кому 17 виповниться у 2024 році) до 60 років;
- жінки, які вже здобули медичну або фармацевтичну спеціальність (якщо подальше навчання відбуватиметься на базі вже здобутої освіти за відповідними спеціальностями), або жінки, які декларують себе військовозобов’язаними.
Таку інформацію зазначили в Міністерстві реінтеграції, посилаючись на роз’яснення Міністерства освіти і науки України щодо виконання пункту 34 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів».
Вступники можуть подавати до приймальних комісій закладів освіти військово-облікові документи як у паперовому, так і в електронному вигляді.
Зокрема в Мінреінтеграції зауважили, що в період проведення мобілізації та/або під час дії воєнного стану призовники й військовозобов’язані, які отримали статус внутрішньо переміщених осіб, мають протягом 7 днів:
- стати на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації як ВПО;
- надати закладу освіти військово-облікові документи з відомостями про перебування на військовому обліку за місцем реєстрації як ВПО.
Окрім того, якщо вступник (з-поміж допризовників) підлягає взяттю на військовий облік і виїхав за кордон не з тимчасово окупованих територій або територій активних бойових дій, він має повернутися в Україну для взяття на військовий облік призовників і оформлення військово-облікових документів.
Акцентуємо, що вступна кампанія до профтехів триватиме до кінця вересня 2024 року. А прийом заяв на бюджет і контракт до закладів вищої освіти триватиме до 31 липня. Після цього університети зможуть проводити додаткові набори лише на контракт.
Джерело: Міністертсво реінтеграції