У МОН пояснили за якими критеріями вишам нараховуватимуть фінансування

Кількість студентів впливатиме на фінансування закладу вищої освіти

Зміни щодо фінансування вишів

Формувальне оцінювання: способи та інструменти залучення учнів

Фінансування державою вишів України залежатиме від 5 критеріїв. Основним буде кількість студентів-бюджетників.

Такі зміни зазначено в формульному принципі щодо розподілу бюджетного фінансування між закладами вищої освіти. Цьогоріч Міністерство освіти і науки відновлю роботу над ним. 

Формульний принцип фінансування передбачає, що розмір виділених держкоштів для кожного університету визначатимуть з огляду на кілька критеріїв, яким має відповідати заклад освіти.

Серед головних критеріїв — кількість вступників, які обрали навчання в конкретному закладі освіти на державному замовленні.

Як зауважив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, це сприятиме підвищенню адресності використання державних коштів.

«Ми робимо крок до реалізації важливого принципу управління в системі вищої освіти — "гроші ходять за студентом". Тобто державне фінансування залежить не від того, скільки потенційно міг би забезпечити той чи інший ЗВО, а від реальної кількості студентів, які обрали саме цей університет, виборовши право на навчання за кошти державного бюджету», — зазначив заступник очільника МОН.

Формула також враховуватиме наукову практику чи діяльність, тобто кількість коштів, які ЗВО заробив від надання науково-технічних, консультаційних послуг або отримав у формі грантів на наукові розробки.

Ще однією складовою формули стане показник інтернаціоналізації, тобто місце в міжнародних рейтингах або участь у європейських проєктах Еразмус+.

Зокрема, вагомою складовою буде показник працевлаштування випускників.

До формули також враховуватимуть регіональний коефіцієнт, аби підтримати заклади освіти з прифронтових регіонів.

Нагадаємо, що формульний підхід розподілу фінансування впровадили у 2020 році. Проте його призупинили після 24 лютого 2022 року.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
85638

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46509

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5074

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді