Кабінет Міністрів вніс зміни до Положення про МОН

У рішенні Кабінету Міністрів йдеться про видозмінені функції Міністерства освіти і науки

Кабінет Міністрів вніс зміни до Положення про МОН

Як школам працювати з 24 лютого по 30 квітня: рекомендації МОН

Кабінет Міністрів ухвалив зміни до Положення про Міністерство освіти і науки України.

Як зазначає МОН України, урядова постанова розроблена з метою приведення Положення у відповідність до законів України «Про освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про повну загальну середню освіту».

Таким чином, у постанові КМУ повідомляється про оновлені функції МОН, серед яких:

  • визначення перспектив і пріоритетних напрямів розвитку різних ланок освіти,
  • ліцензування освітньої діяльності,
  • розроблення проєктів ліцензійних умов провадження освітньої діяльності і змін до них,
  • державний нагляд за додержанням ліцензіатами вимог ліцензійних умов провадження освітньої діяльності,
  • затвердження порядку проведення експертизи освітніх програм тощо.

Зокрема, до функцій Міносвіти відноситься затвердження порядку надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам, затвердження порядку проведення інституційного аудиту та позапланових перевірок закладів освіти, проведення атестації закладів професійної (професійно-технічної) освіти, проведення спеціальної перевірки відомостей щодо освіти, наявності наукового ступеня, вченого звання стосовно осіб, які претендують на зайняття посад із підвищеним корупційним ризиком.

Також освітнє відомство має повноваження у сфері формування пропозицій щодо обсягу освітніх субвенцій, серед іншого, додається право розробляти і подавати на затвердження Кабінету Міністрів формулу розподілу освітніх субвенцій, порядки та умови розподілу інших трансфертів з державного бюджету на загальну середню освіту місцевим бюджетам.

У частині реалізації державної політики з питань стипендіального забезпечення, нагородження та преміювання відповідно до законодавства МОН України подаватиме пропозиції щодо надання грантів Президента для підтримки наукових досліджень молодих вчених та докторам наук для здійснення наукових досліджень.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
101115

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
752

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28007

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78641

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді