Кабінет Міністрів вніс зміни до Положення про МОН

У рішенні Кабінету Міністрів йдеться про видозмінені функції Міністерства освіти і науки

Кабінет Міністрів вніс зміни до Положення про МОН

Як школам працювати з 24 лютого по 30 квітня: рекомендації МОН

Кабінет Міністрів ухвалив зміни до Положення про Міністерство освіти і науки України.

Як зазначає МОН України, урядова постанова розроблена з метою приведення Положення у відповідність до законів України «Про освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про повну загальну середню освіту».

Таким чином, у постанові КМУ повідомляється про оновлені функції МОН, серед яких:

  • визначення перспектив і пріоритетних напрямів розвитку різних ланок освіти,
  • ліцензування освітньої діяльності,
  • розроблення проєктів ліцензійних умов провадження освітньої діяльності і змін до них,
  • державний нагляд за додержанням ліцензіатами вимог ліцензійних умов провадження освітньої діяльності,
  • затвердження порядку проведення експертизи освітніх програм тощо.

Зокрема, до функцій Міносвіти відноситься затвердження порядку надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам, затвердження порядку проведення інституційного аудиту та позапланових перевірок закладів освіти, проведення атестації закладів професійної (професійно-технічної) освіти, проведення спеціальної перевірки відомостей щодо освіти, наявності наукового ступеня, вченого звання стосовно осіб, які претендують на зайняття посад із підвищеним корупційним ризиком.

Також освітнє відомство має повноваження у сфері формування пропозицій щодо обсягу освітніх субвенцій, серед іншого, додається право розробляти і подавати на затвердження Кабінету Міністрів формулу розподілу освітніх субвенцій, порядки та умови розподілу інших трансфертів з державного бюджету на загальну середню освіту місцевим бюджетам.

У частині реалізації державної політики з питань стипендіального забезпечення, нагородження та преміювання відповідно до законодавства МОН України подаватиме пропозиції щодо надання грантів Президента для підтримки наукових досліджень молодих вчених та докторам наук для здійснення наукових досліджень.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на Різдво щороку — традиційна і безсмертна мелодія. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше. Скористайтеся запропонованим конспектом уроку.
15966

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді