Рекомендації МОН щодо організації навчання осіб з ООП: чи все врахували
На засіданні обговорювали проблеми та виклики в процесі реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017–2026 роки й реформи децентралізації щодо функціонування закладів інституційного догляду і виховання.
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет звернув увагу на те, що виконання Стратегії має здійснюватися після забезпечення місцевими органами влади додаткової підтримки дітей з особливими освітніми потребами. Зокрема, МОН планує реалізувати такі заходи:
- створити доступну інфраструктуру
- долучити педагогічних працівників, тифлопедагогів, сурдопедагогів, корекційних педагогів для навчання дітей з порушеннями інтелектуального розвитку, медичних і соціальних фахівців для надання відповідних послуг за місцем проживання.
У кожному класі може бути кілька дітей, що потребують постійної чи тимчасової додаткової підтримки. Тож роль учителя сьогодні — забезпечити навчання, яке охоплює всіх учнів без вибірковості.
«МОН не вбачає за доцільне закриття спеціальних закладів освіти, в яких надаються високоспеціалізовані освітні послуги для дітей зі складними фізичними та інтелектуальними порушеннями. Їх діяльність ґрунтується на світовому досвіді. Такі заклади освіти з високим кадровим і технічним потенціалом мають стати майданчиком для розвитку інклюзивної освіти», – наголосив Сергій Шкарлет.