Другий семестр для учнів: яким буде та що врахувати

У багатьох містах 11 січня починається ІІ семестр 2020-2021 навчального року

Другий семестр для учнів: яким буде та що врахувати

Чи знаєте ви свої директорські обов’язки

Через локдаун, школи навчатимуть учнів у дистанційному режимі.

Другий семестр – це семестр підвищеної уваги до випускників (4, 9, 11 класи). Директорка Департаменту освіти і науки Києва Олена Фіданян розповіла на своїй сторінці у Facebook про особливості ІІ семестру для учнів.

Зокрема, за словами Олени Фіданян, тепер не буде поділу на чверті. Раніше ця чверть завжди переривалася на карантин через грип або сильні морози.

«У цей період ми ніколи не організовували ні змішаного, ні дистанційного навчання. Видавали розпорядження та накази про те, що навчальні програми з предметів будуть виконані за рахунок ущільнення навчального матеріалу», – додала Фіданян.

Другий семестр для учнів: яким буде та що врахувати
НІНА ОМЕЛЬЯНЕНКОшеф-редактор управлінських видань Експертус Освіта
Коли оформлювали документи про підвищення кваліфікації запитань виникало чимало? Ще й працівники приносять сертифікати про участь у вебінарах, семінарах, просять їх врахувати як підвищення кваліфікації? Як правильно оформити документи у 2021 році, щоб зробити все якісно. Пропоную маршрут із питань підвищення кваліфікації прокласти помісячно.

Як особливості другого семестру

  • розроблені можливі варіанти проведення ЗНО – їх близько чотирьох. Але остаточно варіанту ще немає
  • семестр розпочинається дистанційно для учнів у Києві. МОН рекомендує школам перейти на онлайн-навчання або продовжити канікули. Але кожна школа приймає рішення самостійно
  • для спілкування з батьками учнів рекомендували створити шкільні електронні скриньки
  • надати роз'яснення, що онлайн-урок не може тривати 45 хвилин. Зокрема, безперервна тривалість уроків з дистанційно з технічними засобами навчання повинна бути:

– для учнів 1 класів – не більше 10 хвилин;

– для учнів 2 – 4 класів – не більше 15 хвилин;

– для учнів 7 класів – не більше 20 хвилин;

– для учнів 8 – 9 класів – 20 – 25 хвилин;

– для учнів 10–11 (12) класів на 1-й годині занять до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
101120

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
752

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28007

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78641

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді