Завдяки новому Державному стандарту базової освіти батьки зможуть відслідковувати траєкторію навчання своєї дитини, а педагоги – супроводжувати освітній процес, маючи академічну свободу і забезпеченість достатнім ресурсом.
Культура якості освіти: покроковий алгоритм
За словами Сергія Шкарлета, стандарт базової середньої освіти є органічним продовженням реформи Нової української школи, що впродовж двох років успішно реалізовується у закладах освіти.
«Школи НУШ будуть відповідати сучасним світовим стандартам та будуть забезпечені підручниками, посібниками і всім необхідним», – зауважив Шкарлет.
А чи вивчили ви як слід новий Закон України «Про повну загальну середню освіту» перед новим навчальним роком? Бо вам за ним уже працювати
Він зазначив, що Державний стандарт базової середньої освіти визначає мету та принципи організації освітнього процесу в закладах освіти, ключові компетентності учнів, загальну характеристику змісту навчання, обсяг навчального навантаження, орієнтири для оцінювання та підходи до державної підсумкової атестації.
«Реалізація стандарту базової середньої освіти не є останнім кроком в реформуванні Нової української школи. За стандартом базової освіти буде розроблятись і впроваджуватись Державний стандарт старшої профільної школи», – підкреслив Сергій Шкарлет.