Є що додати? Долучайтеся до обговорення у Facebook
Голова ДСЯО Руслан Гурак наголосив, що завершити сертифікацію вчителів незалежно від зовнішніх обставин є принциповим завданням Служби. Тому над цим питанням працювали колегіально та ухвалили рішення, яке відповідає інтересам усіх зацікавлених сторін. Тож цьогоріч вивчення професійного досвіду учасників сертифікації відбуватиметься за допомогою цифрових інструментів, без відвідування уроків.
Сертифікація-2020: новації та переваги
Кілька прикмет: створює безпечний і комфортний освітній простір у закладі, реалізує власні уявлення про виховання, навчання і розвиток, забезпечує умови для самореалізації дітей та педагогів.
Під час зустрічі Іван Юрійчук, директор департаменту акредитації та моніторингу Служби, докладно зупинився на особливостях проведення:
- опитування директора та заступника директора школи, керівника методичного об’єднання;
- інтерв’ю з учасником сертифікації;
- розв’язування педагогічних ситуацій.
Щоб гарантувати надійність та об’єктивність експертного оцінювання учасників сертифікації, ДСЯО розробила проєкт рекомендацій для експертів щодо оцінювання професійних компетентностей під час спостереження за діяльністю педагогічного працівника.
Проєкт реалізується за підтримки Швейцарії, Міністерства освіти і науки України, Міністерства розвитку громад та територій України. Національним партнером із впровадження Проєкту DECIDE є Державна служба якості освіти України.