Свято наближається: проект для дошкільників

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

«Різдво!.. Ви чуєте? Лишень від звуків цього чарівного слова у небі починають співати невидимі дзвіночки, і здається, що от-от станеться дещо казкове»

Це слова з книжки «Крамничка тітоньки Мальви» Сашка Дерманського. Як тонко й гарно автор передав оте саме «відчуття свята», чи то пак «передсвяткового настрою». Загалом кожне свято по-своєму загадкове й чарівне. Утім, новорічно-різдвяні дні — особливі як для дітей, так і для дорослих. Адже в цей час диво просто витає в повітрі. Тож пропонуємо в грудневому числі журналу поговорити про свята.

12 запитань і відповідей про атестацію

Звісно, найбільше уваги ми приділили Новому року та Різдву, оскільки за вікном зима, а всі ми активно прикрашаємо ялинки, готуємо подарунки, добираємо найтепліші слова для вітальних листівок. Саме про святкові традиції, звичаї й клопоти пропонуємо поговорити з дітьми. А ще радимо розважити дошкільників, а також допомогти їм усвідомити важливість свят і свідомо підійти до створення радісної атмосфери. Також варто звернути увагу дітей на добросердя. Воно, звісно, має бути в дітей завжди, але у свята його слід культивувати з особливою віддачею.

Календарне та перспективне планування містить такі матеріали:

  • дерево цілей
  • ідея, програмовий зміст, очікувані результати реалізації проекту
  • змістове наповнення десяти тематичних днів
  • плани-конспекти інтегрованих занять для кожного дня.

На картках картотеки в підрубриці «Справи дня» — описи ігор, вправ та інших форм роботи з дітьми під час проживання тематичних днів.

Кольорові сторінки дванадцятого числа містять такі матеріали:

  • асоціативна карта «Свято» та завдання для самостійної діяльності
  • майстер-класи із виготовлення ялинок в різних техніках та фігурки Діда Мороза в техніці оригамі
  • ілюстрації для обговорення «Свято».

Часом, коли підготовка до свят затягується, у момент самого святкування ота ейфорія, яка була на початку, раптом кудись зникає. Особливо складно чекати дітям, адже вони не розуміють скільки часу залишилося до цього найбажанішого дня чи ночі. Тому й лунають по кілька разів на день дитячі запитання: «А свято вже завтра? А коли?». Уникнути нудного для дітей очікування допоможуть ігри. Ідеї щодо їх реалізації, а також добірка віршів, які доцільно почитати з дітьми в «книжчиному домі», — на сторінках цього числа журналу.

Докладніше про це, а також описи ігор та вправ логіко-математичного спрямування на картках картотеки, завдання для самостійної діяльності — у журналі «Методична скарбничка вихователя» № 11/2017.

У попередньому номері Музей

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт вихователя дитсадка

Проблема звітності так чи інакше постає перед кожним педагогом закладу дошкільної освіти. Ми спробуємо допомогти розібратись, на що треба звернути увагу, які елементи звітності є обов’язковими, як зробити процес написання звіту універсальним.
71950

Коректурні таблиці в роботі з дошкільниками

Приклади коректурних таблиць із описом роботи з ними. Використовуйте в роботі з дошкільниками, щоб розвивати в них увагу, мовлення, пам'ять, мислення, здатність встановлювати зв'язки між предметами та явищами довкілля
1619

Психолого-педагогічна характеристика на дитину дошкільного віку

Психолого-педагогічна характеристика дитини - один із документів, які подають в інклюзивно-ресурсний центр батьки для проведення комплексної оцінки розвитку дитини. Яка роль характеристики та її зміст - читайте у статті. Заодно проаналізуєте зразок характеристики.
6904

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді