У башті на даху загальноосвітньої школи № 8 Житомира відкрили учнівську наукову обсерваторію. На сайті Житомирської міської ради стверджують, що подібної обсерваторії в Україні немає
Обсерваторія має обертальний купол. Вона стане центром навчальних занять для учнів, педагогів та науковців міста.
Уже проводять факультативні та гурткові заняття з астрономії, а з березня заплановані:
- міжшкільні факультативи
- відкриті уроки
- практичні заняття у межах пошуково-дослідницьких робіт МАН
- екскурсії.
Ідею облаштувати обсерваторію висунув у 2014 році директор школи В. В. Арендарчук. На реконструкцію башти залучено 1 млн 350 тис. грн. З бюджету міста виділено 250 тис. грн на технічне оснащення обсерваторії — трьох телескопів, планетарію, шести учнівських та одного учительського навчально-комп’ютерних комплексів, іншого додаткового обладнання.
«Ми можемо утеплювати школи, міняти вікна, покращувати матеріальну базу, але в першу чергу ми маємо давати дітям знання. І основна мета — зацікавити дітей і привити їм любов до науки», — зауважив Сергій Сухомлин, міський голова Житомира.
На подібні проекти у школах можна знайти кошти, приміром, за фандрейзингу.
Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
Чому в конфлікті з однолітками дитина поводиться як жертва або агресор? Як реагувати у разі конфлікту малюка з іншими дітьми?