Запрацювала Житомирська учнівська наукова обсерваторія

У башті на даху загальноосвітньої школи № 8 Житомира відкрили учнівську наукову обсерваторію. На сайті Житомирської міської ради стверджують, що подібної обсерваторії в Україні немає

Обсерваторія має обертальний купол. Вона стане центром навчальних занять для учнів, педагогів та науковців міста.

Уже проводять факультативні та гурткові заняття з астрономії, а з березня заплановані:

  • міжшкільні факультативи
  • відкриті уроки
  • практичні заняття у межах пошуково-дослідницьких робіт МАН
  • екскурсії.

Ідею облаштувати обсерваторію висунув у 2014 році директор школи В. В. Арендарчук. На реконструкцію башти залучено 1 млн 350 тис. грн. З бюджету міста виділено 250 тис. грн на технічне оснащення обсерваторії — трьох телескопів, планетарію, шести учнівських та одного учительського навчально-комп’ютерних комплексів, іншого додаткового обладнання.

«Ми можемо утеплювати школи, міняти вікна, покращувати матеріальну базу, але в першу чергу ми маємо давати дітям знання. І основна мета — зацікавити дітей і привити їм любов до науки», — зауважив Сергій Сухомлин, міський голова Житомира.

На подібні проекти у школах можна знайти кошти, приміром, за фандрейзингу.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Портфоліо вихователя дитячого садка

Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
45458

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
90944

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді