З 1 вересня 2016 року МОН України у співпраці з Благодійним Фондом Порошенка запускають експериментальний пілотний проект з розвитку інклюзивної освіти в одній з областей України. Про це повідомляє прес-служба МОН України.
«Будемо сподіватися, що вже з 1 вересня до наших шкіл підуть сотні діток з особливими потребами. У такий спосіб ми доведемо, що інклюзивна освіта в Україні потрібна не лише дітям з особливими потребами, а й усім нам, бо здатність сприймати не таких, як ти сам, — вагомий показник рівня свідомості нації», — зазначила Марина ПОРОШЕНКО
Нагадуємо, 2 червня на базі Житомирського національного агроекологічного університету відбувся спеціалізований тренінг «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати», учасниками якого стали 120 директорів, завучів шкіл та управлінців у галузі освіти області.
Зараз часто можна побачити людей з інвалідністю. Як говорити про це з дітьми та як поводити себе з людьми з інвалідністю, ділиться дитяча й сімейна психологиня Світлана Ройз.
Як не дивно, вчитель певною мірою є складовою дизайну сучасної школи. Бо універсальний дизайн у сфері освіти — це не лише пристосована будівля навчального закладу
Що таке ресурсна кімната і за якими вимогами її облаштовувати
Що у порядках організації інклюзивного навчання в закладах дошкільної і загальної середньої освіти.
Що таке корекційно-розвиткова робота та як її застосовувати в освітньому процесі - у статті