У статті знайдете рекомендовані МОН корекційно-розвиткові програми для дітей з особливими освітніми потребами
Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
Основні положення статті 16-1 Закону про загальну середню освіту: термінологія, організація інклюзивних класів, надання корекційно-розвиткових послуг та ін.
Питання переліку документації асистента вчителя не остаточно унормоване. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
Психолого-педагогічна характеристика дитини - один із документів, які подають в інклюзивно-ресурсний центр батьки для проведення комплексної оцінки розвитку дитини. Яка роль характеристики та її зміст - читайте у статті. Заодно проаналізуєте зразок характеристики.
Якого розміру має бути сенсорна кімната? Чи використовувати яскраві кольори в оформленні? Що з меблів та обладнання буде корисним для сенсорного розвитку дошкільників?
Що таке корекційно-розвиткова робота та як її реалізовувати в освітньому процесі школи — читайте у статті
Які програми і навчальні плани використовувати в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами? Дізнайтеся про рекомендації МОН
Отримайте роз’яснення щодо корекційно-розвиткових занять в ЗДО для дітей з особливими освітніми потребами: види занять та особливості занять із психологом. Це один із складників упровадження Національної стратегії інклюзивного навчання в закладах дошкілля.
Національну стратегію розвитку інклюзивного навчання на період до 2029 року та операційний план з її реалізації на 2024–2026 роки затвердив КМУ 7 червня 2024 року. Основне про Стратегію читайте у статті.
Що у порядках організації інклюзивного навчання в закладах дошкільної і загальної середньої освіти
29 квітня 2022 року під час засідання Кабінету Міністрів України було ухвалено зміни до Положення про інклюзивно-ресурсні центри щодо розширення кола завдань на період дії воєнного стану. Що це за зміни і кого вони стосуються – читаймо далі.
Інклюзивно-ресурсний центр: принципи діяльності, завдання, штатний розпис, документація. Що визначає Положення про інклюзивно-ресурсний центр: завдання, принципи діяльності
Соціалізація дітей з особливими освітніми потребами — важливий процес інтеграції дітей у суспільство. Вона спрямована на те, щоб допомогти їм набути соціального досвіду і самостійно адаптуватися до навколишнього середовища.