Чи може практичний психолог суміщати професії в ЗДО

3068

Запитання

Чи є порушенням суміщення посад практичного психолога та соціального педагога в одному ЗДО?

Відповідь

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Виконання працівником поряд з основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією чи посадою на тому самому підприємстві, в установі, організації протягом установленої законодавством тривалості робочого дня називається суміщенням.

Суміщення професій (посад) може бути встановлене за:

  • ініціативи працівника
  • ініціативи (розпорядженням) керівника дошкільного навчального закладу (за погодженням із профспілковим комітетом) покладене на працівника, хоч і за його згоди.

Трудовим законодавством передбачено різні механізми організації праці за двома і більше професіями чи посадами та, відповідно, її оплати. Суміщення професій (посад) належить до категорії істотних умов праці. Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці. На це вказано у статті 32 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII.

За роботу за суміщенням встановлюють доплату в розмірі до 50% посадового окладу (ставки заробітної плати) за основною посадою в межах фонду заробітної плати. Галузева угода між МОН України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки (далі — Галузева угода) рекомендує керівникам закладів та установ освіти встановлювати розміри доплат за суміщення професій на підставі колективних договорів. Про це йдеться у підпункті 6.3.6 Галузевої угоди.

Положення Галузевої угоди діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти, які перебувають у сфері дії сторін угоди, і є обов’язковими для включення до колективних договорів, угод нижчого рівня. Ця теза визначена пунктом 1.4 Галузевої угоди.

Тож суміщення посад практичного психолога і соціального педагога в одному ЗДО можливе.

Однак є певні застереження щодо доцільності такої організації праці. Вони витікають як безпосередньо з кваліфікації працівника, який повинен мати відповідну підготовку, так і з міркувань щодо необхідності передбачення типовими штатними нормативами цих двох різних за своїми функціями посад.

До того ж доплату за суміщення посад враховують при розрахунку мінімальної зарплати.

Дізнайтеся також:

Антоніна Клименко, начальник управління соціально-економічного захисту
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Труднощі дитини старшого дошкільного віку: консультація для батьків

Батьки старших дошкільників скаржаться, що не можуть порозумітися зі своїми дітьми. Іноді проблеми в спілкуванні виникають через брак знань. Розкажіть татам і мамам ваших вихованців про розвиток та потреби дитини в цей період
16455

Прийоми першої психологічної допомоги в кризовій ситуації

Під час воєнних дій психіка людини перебуває в постійному напруженні та стресі. Вони можуть спричинити різні реакції та мати індивідуальні фізичні прояви. І якщо людину, яка знаходиться поряд з вами, помітно «накрило» емоціями, буде корисним знати мінімальний набір прийомів першої психологічної допомоги.
8425

Створюємо річний план роботи практичного психолога дитсадка

І початківець, і досвідчений педагог може мати проблеми з плануванням своєї роботи. Але рецепт простий — спершу обрати ключові завдання, а за ними й інші з’являться. Як скласти річний план практичному психологу дитячого садка до плану роботи на рік і скільки це їх — удосталь?
32279