Чи нараховується відпустка практичного психолога за посадою керівника гуртка

776

Запитання

Чи потрібно нараховувати відпускні практичному психологу закладу дошкільної освіти, який на умовах погодинної оплати працює керівником гуртка в іншому навчальному закладі, а обсяг гурткової роботи протягом року становить 240 годин на рік?

Відповідь

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Порядок роботи й оплату праці працівників-сумісників регулює постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затверджене наказом Мінпраці України, Мін’юсту України, Мінфіну України від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення № 43).

Усі працівники, окрім основної роботи та роботи за сумісництвом, мають право виконувати роботи, які відповідно до чинного законодавства не є сумісництвом (Перелік робіт, які не є сумісництвом, поданий у додатку до Положення № 43; далі — Перелік). До таких робіт, зокрема, належить педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більш як 240 год. на рік (п. 3 Переліку). Виконують таку роботу в робочий час з дозволу керівника установи без утримання заробітної плати. Це визначено абзацом 4 пункту 12 Переліку.

Тобто практичний психолог може займатися гуртковою роботою в основний робочий час в обсязі не більше 240 год. на рік з погодинною оплатою праці, утім лише за умови, що на це є дозвіл керівника дошкільного закладу за основним місцем роботи.

Гурткову роботу проводять лише в період навчального року.

Працівник може піти у відпустку водночас як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Така норма регламентована пунктом 6 частини сьомої статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та пунктом 6 Положення № 43. При цьому відпустку повної тривалості педагогічним працівникам надають як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом у перший і наступні робочі роки в період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу (ч. 14 ст. 10 Закону про відпустки).

Тривалість основної щорічної відпустки практичного психолога, тобто за основною займаною посадою, становить 42 календарних дні. Для керівника гуртка незалежно від обсягу годин, відпрацьованих на умовах погодинної оплати, тривалість відпустки також становить 42 календарних дні (Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затверджений постановою КМУ від 14.04.1997 № 346).

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпустки провадять відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100. Обчислення середньої заробітної плати для нарахування відпускних здійснюють за обома посадами — і практичного психолога, і керівника гуртка, навіть попри те, що працівник працює на умовах погодинної оплати в іншому навчальному закладі і обсяг відпрацьованих гурткових занять становить 240 год. на рік.

Читайте також:

Олена Морєва, експерт з питань оплати праці та планування, Дніпро

Вебінар ВМДЗ

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості дитини старшого дошкільного віку: консультація для батьків

Батьки старших дошкільників скаржаться, що не можуть порозумітися зі своїми дітьми. Іноді проблеми в спілкуванні виникають через брак знань. Розкажіть татам і мамам ваших вихованців про розвиток та потреби дитини в цей період
18889

Прийоми першої психологічної допомоги в кризовій ситуації

Під час воєнних дій психіка людини перебуває в постійному напруженні та стресі. Вони можуть спричинити різні реакції та мати індивідуальні фізичні прояви. І якщо людину, яка знаходиться поряд з вами, помітно «накрило» емоціями, буде корисним знати мінімальний набір прийомів першої психологічної допомоги.
11753

Як говорити про війну з дітьми дошкільного віку

Проаналізуємо, як розмовляти про війну та смерть з дітьми дошкільного віку. Також розглянемо, як війна впливає на психоемоційний стан дітей. Скористаєтеся матеріалами для розмов із дітьми та батьками
625