Чи нараховується відпустка практичного психолога за посадою керівника гуртка

621

Запитання

Чи потрібно нараховувати відпускні практичному психологу закладу дошкільної освіти, який на умовах погодинної оплати працює керівником гуртка в іншому навчальному закладі, а обсяг гурткової роботи протягом року становить 240 годин на рік?

Відповідь

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Порядок роботи й оплату праці працівників-сумісників регулює постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затверджене наказом Мінпраці України, Мін’юсту України, Мінфіну України від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення № 43).

Усі працівники, окрім основної роботи та роботи за сумісництвом, мають право виконувати роботи, які відповідно до чинного законодавства не є сумісництвом (Перелік робіт, які не є сумісництвом, поданий у додатку до Положення № 43; далі — Перелік). До таких робіт, зокрема, належить педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більш як 240 год. на рік (п. 3 Переліку). Виконують таку роботу в робочий час з дозволу керівника установи без утримання заробітної плати. Це визначено абзацом 4 пункту 12 Переліку.

Тобто практичний психолог може займатися гуртковою роботою в основний робочий час в обсязі не більше 240 год. на рік з погодинною оплатою праці, утім лише за умови, що на це є дозвіл керівника дошкільного закладу за основним місцем роботи.

Гурткову роботу проводять лише в період навчального року.

Працівник може піти у відпустку водночас як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Така норма регламентована пунктом 6 частини сьомої статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та пунктом 6 Положення № 43. При цьому відпустку повної тривалості педагогічним працівникам надають як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом у перший і наступні робочі роки в період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу (ч. 14 ст. 10 Закону про відпустки).

Тривалість основної щорічної відпустки практичного психолога, тобто за основною займаною посадою, становить 42 календарних дні. Для керівника гуртка незалежно від обсягу годин, відпрацьованих на умовах погодинної оплати, тривалість відпустки також становить 42 календарних дні (Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затверджений постановою КМУ від 14.04.1997 № 346).

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпустки провадять відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100. Обчислення середньої заробітної плати для нарахування відпускних здійснюють за обома посадами — і практичного психолога, і керівника гуртка, навіть попри те, що працівник працює на умовах погодинної оплати в іншому навчальному закладі і обсяг відпрацьованих гурткових занять становить 240 год. на рік.

Читайте також:

Олена Морєва, експерт з питань оплати праці та планування, Дніпро

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Шукаємо ключ до «замкнутої» дитини

Є діти, що граються, голосно сміючись, штовхаючись, поспішають до гурту, а є діти, які усамітнюються, стають мовчазними в компанії однолітків і, схоже, бояться людей. Педагоги мають вміти працювати з такими дітьми та вміти заспокоїти батьків і підказати їм шляхи вирішення ситуації.
1569

Сенсорний розвиток дітей раннього віку

Психічний розвиток дитини раннього віку відбувається через сприймання, навколо сприймання і завдяки сприйманню. Як практичний психолог може створити оптимальні умови, які сприяли б розвитку природних задатків психіки кожної дитини?
112540