Статті за темою Психолог у дитячому садку

Якщо в групі новенька дитина
У ваш дитсадок завітало багато дітей з числа внутрішньо переміщених або на час оздоровчого періоду. Для них все не так, як удома: суворіший розпорядок дня, незнайомі дорослі й діти, незвичні вимоги. Але головна відмінність — розлучення з мамою. Усе це може викликати в дитини напруження і навіть тривожність.
4075
Шукаємо ключ до «замкнутої» дитини
Є діти, що граються, голосно сміючись, штовхаючись, поспішають до гурту, а є діти, які усамітнюються, стають мовчазними в компанії однолітків і, схоже, бояться людей. Педагоги мають вміти працювати з такими дітьми та вміти заспокоїти батьків і підказати їм шляхи вирішення ситуації.
1733
Психолого-педагогічний супровід дошкільників із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності
«За ним неможливо встежити», «Вона така нетерпляча, ніколи не завершує розпочату справу» — з таких скарг батьків і педагогів зазвичай розпочинається робота практичного психолога, спрямована на допомогу гіперактивним дітям
24791
Щоб дитина не плакала в дитсадку: психологічний супровід
Навіть незначні зміни в житті дитини можуть спричинити порушення її емоційного стану, сну, апетиту тощо. Годі й казати про таку важливу подію, як вступ до дошкільного навчального закладу. Для організму дошкільника — це справжнє випробування адаптаційних можливостей, що інколи призводить до розвитку адаптаційного синдрому. Як йому запобігти?
14069
Сенсорний розвиток дітей раннього віку
Психічний розвиток дитини раннього віку відбувається через сприймання, навколо сприймання і завдяки сприйманню. Як практичний психолог може створити оптимальні умови, які сприяли б розвитку природних задатків психіки кожної дитини?
113132
Розвиток емоційно-вольової сфери дошкільника
Воля не виникає сама собою, її потрібно змалку формувати. Які особливості вольової сфери у дітей дошкільного віку? Як дорослі можуть сприяти формуванню в дитини емоційно-вольової сфери й таких пов’язаних із нею якостей, як самостійність, самоконтроль, стриманість?
32163