Чому 2 вересня першокласник відмовляється йти до школи

1596

Запитання

Батьки деколи зауважують, що їхні першокласники, які нетерпляче чекали 1 вересня, Дня знань, уже наступного дня категорично відмовляються йти до школи. У чому може бути причина?

Відповідь

На зборах для батьків майбутніх першокласників вчителі зазвичай порушують питання фізіологічної, психологічної готовності дитини до систематичного навчання. Натомість забувають про звичайну річ:

  • як ознайомити дітей із навчальним закладом
  • як проходитиме перший день у школі — День знань.

Справи керівника у жовтні: що проконтролюватиЧи замислювалися ви:

  • скільки першокласників загубилося 1 вересня у школі?
  • які наслідки цього епізоду з життя першокласника?

Згадаймо, як усе відбувається зазвичай...

Першокласники потрапляють у свій клас після урочистої лінійки. Діток у приміщення школи звичайно заводять старшокласники.

Учні старших класів не завжди можуть приділити належну увагу малюкам. Після літніх канікул вони жваво діляться враженнями, іноді настільки захоплюються спілкуванням, що залишають бездоглядними першачків, яких тримають за руку. Дехто нехтує й тим, що слід довести першокласника до його класу: «Нумо, біжи, наздоганяй своїх!».

Одна справа, коли клас на першому поверсі. А якщо на другому чи на третьому?

А якщо дитина йде останньою, а її наздоганяють учні з паралельного першого класу? Вона розгублено розмірковує: «Це свої чи ні?», «А де свої?».

У такій ситуації дитина розуміє, що залишилася сама. Вона не знає, куди йти, що робити далі, а мами й тата немає поряд. У цей момент виникає страх і розпач

Після такого досвіду першокласник думає лише про те, щоб не загубитися знову, не заблукати, щоб мама не забула забрати його зі школи. Слова першої вчительки пролітають повз вуха, адже учень не може сконцентруватися на тому, що говорить «тьотя».

Уранці 2 вересня дитина відмовляється йти до школи і на вмовляння батьків тільки плаче.

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Як виявити обдарованих учнів у школі

Зазвичай у кожній школі є місцеві знаменитості — обдаровані діти. Завдяки таким учням навчальні заклади чи не найбільше поліпшують свої різноманітні рейтингові показники. Але ж не рейтингами єдиними
50291

Прийоми першої психологічної допомоги в кризовій ситуації

Під час воєнних дій психіка людини перебуває в постійному напруженні та стресі. Вони можуть спричинити різні реакції та мати індивідуальні фізичні прояви. І якщо людину, яка знаходиться поряд з вами, помітно «накрило» емоціями, буде корисним знати мінімальний набір прийомів першої психологічної допомоги.
8551

Булінг у школі: що робити педагогам

Учні часто забувають про дисципліну та ставлення до педагогів. Підготуйтеся до різних ситуацій. Адже булінг часто проявляється й у ставленні учнів до педагогів
29408