Чи приймати заяву про звільнення, надіслану електронною поштою

295
Автор
шеф-редактор Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, експерт з трудового права, Київ

Запитання

Чи приймати заяву про звільнення, надіслану електронною поштою?

Відповідь

Детальний матеріал

Заяви: як оформлювати та реєструвати

Переглянути

Так, приймати, якщо працівник засвідчив текст заяви КЕП або працівник і роботодавець визначили у трудовому договорі такий засіб електронної комунікації на час воєнного стану.

КЕП — удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису (п. 27 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155‑VIII).

Електронні документи без електронного підпису не мають юридичної сили.

У період дії воєнного стану сторони трудового договору можуть домовитися про альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів роботодавця, повідомлень та інших документів з питань трудових відносин та про будь-який інший доступний спосіб електронної комунікації, який обрано за згодою між роботодавцем та працівником (ч. 2 ст. 7 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX). Тобто сторони трудового договору можуть обмінюватися документами електронною поштою, застосунками Viber, WhatsApp, Telegram тощо.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
23867