Наказ про створення атестаційної комісії в закладі освіти
Наказ про створення атестаційної комісії
Скачати
Створення атестаційної комісії
Атестаційні комісії створюються наказом (рішенням) керівника суб’єкта їх створення, у якому визначається персональний склад атестаційної комісії, призначаються голова та секретар атестаційної комісії. Кількість членів атестаційної комісії не може бути менше ніж 5 осіб.
Повноваження атестаційної комісії починаються з дня видання наказу (рішення) про її створення. Припиняються повноваження атестаційної комісії тоді, коли беду створено атестаційну комісію у наступному навчальному році.
Зміни до складу атестаційної комісії вносять у зв’язку з:
- тривалою відсутністю з об’єктивних причин її члена;
- неможливістю подальшого виконання повноважень через виникнення потенційного чи реального конфлікту інтересів.
Зміни вносять відповідним наказом (рішенням) суб’єкта створення атестаційної комісії.
Положення про атестацію педагогів: що нового
До роботи атестаційної комісії не може бути залучена особа, яка відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» є близькою особою педагогічного працівника, який атестується, або є особою, яка може мати конфлікт інтересів.
Наказ про створення атестаційної комісії: зразок
Наказ про створення атестаційної комісії має однакові зміст та структуру у закладах дошкільної та загальної середньої освіти. Різняться вони лише переліком посад членів атестаційної комісії. Тож запропонований зразок можна використати і в школі, і у дошкільному закладі.
Чи потрібно писати заяву на чергову атестацію
Пройти чергову атестацію — це обов’язок педагогічного працівника. Тому подавати заяву з проханням дозволити виконати обов’язок — нонсенс. Згідно з Положенням заяву на чергову атестацію не подають.
Позачергова атестація — інший випадок, адже педагог просить атестаційну комісію присвоїти йому відповідну кваліфікаційну категорію чи педагогічне звання поза чергою. Тому педагогічний працівник подає заяву за формою, що наведено в додатку 1 до Положення.
На чергову атестацію педагогічні працівники не зобов’язані подавати жодних документів. Педагогічний працівник добровільно може подати до атестаційної комісії документи, що, на його думку, свідчать про педагогічну майстерність та/або професійні досягнення. Секретар повинен такі документи зареєструвати (п. 6 розд. II Положення).
Секретар також реєструє та зберігає всі документи, подані педагогічними працівниками для атестації.
Педагогічний працівник може подавати до атестаційної комісії документи в паперовій або електронній формі. Секретар не може безпідставно відмовити педагогічному працівнику прийняти відповідно оформлені документи.