ШІ — майбутнє медицини та освіти: прогноз Білла Гейтса та реальні кроки України
Один із засновників Microsoft Білл Гейтс переконаний, що штучний інтелект докорінно змінить медицину та освіту вже у найближче десятиліття. На його думку, автоматизовані технології замінять традиційні професії, а доступ до знань і медичних консультацій стане масовим та безкоштовним.
«У майбутньому ми матимемо відмінні медичні поради та чудові освітні курси, які будуть доступні кожному. Це глибокі зміни, які відбуваються дуже швидко, і поки що ніхто не знає, де межа їхнього розвитку», — зазначив мільярдер.
Попри можливі ризики, Гейтс оптимістично оцінює перспективи ШІ, зокрема в медицині, екології та освіті. Водночас він вважає, що деякі сфери, зокрема мистецтво та розваги, залишаться виключно людськими.
Українські школярі створюють ШІ-рішення для глобальних викликів
Тим часом в Україні відбувся національний етап міжнародного хакатону Teens in AI, який охоплює 97 країн світу. Підлітки розробили інноваційні проєкти на основі ШІ, що допоможуть у:
- боротьбі з дезінформацією та гендерними стереотипами;
- прогнозуванні епідемій;
- покращенні доступу до освіти;
- підтримці ментального здоров’я.
Перед фіналом учасники пройшли інтенсивні тренінги з етики ШІ, програмування, дизайн-мислення та пітчингу проєктів. Журі обрало три найкращі команди:
- HARBOUR SEALS із проєктом Equilla — платформа, що аналізує соцмережі на наявність дискримінації та фейкових новин і пропонує нейтральні коментарі.
- PL of KPI Igor Sikorsky із проєктом EmoPuzzle — інтерактивна освітня програма для дітей з аутизмом, яка допомагає розпізнавати емоції та спілкуватися.
- Інферно із проєктом Pure Mind — освітній сервіс для автоматизації нотаток і тестів на основі відеоуроків Всеукраїнської онлайн-школи.
Переможець українського етапу, команда HARBOUR SEALS, представить країну на Global Demo Day, де з 97 країн оберуть 10 фіналістів.
Віцепрем’єр-міністр Михайло Федоров наголосив, що штучний інтелект вже змінює світ, і українські школярі мають можливість не лише спостерігати за цими змінами, а й формувати майбутнє технологій.