Як використати чат GPT у роботі з учнями
Поки діти обдумують, як обійти навчання з чат-ботом, вчителі замислюються над тим, як використати його у роботі. Часто відповіді від чат-бота важко відрізнити від роздумів людини. Він може стати як помічником, так і справжнім випробуванням для освітян. Адже діти почали активно його використовувати під час виконання домашніх завдань та роботи на уроках.
Сексуальне насильство над дитиною в інтернеті: як розпізнати
Що таке ChatGPT
Давайте для початку з’ясуємо, що таке ChatGPT. Це чат-бот з великою мовною моделлю, розроблений OpenAI на основі GPT-3.5. Він може взаємодіяти у формі розмовного діалогу і давати відповіді на запитання.
Крім того, чат-бот враховує послідовність слів у реченні та наступних реченнях і це дає йому можливість писати абзаци та цілі сторінки контенту. Це чудова можливість для освітян, адже його можна використовувати у повсякденній роботі, а також у роботі безпосередньо з учнями.
GPT чат українською
Які особливості ChatGPT? Він запрограмований таким чином, щоб не давати токсичних або образливих відповідей. Також під час роботи з чат-ботом треба враховувати той факт, що якість відповіді залежить від якості питання. Чим точніше буде поставлено питання, тим якіснішою і точнішою буде відповідь. Одним із недоліків ChatGPT вважають неточність відповідей. Тобто, на перший погляд відповідь може здаватися правильною, але насправді – неточною або й оманливою. Цю особливість теж можна використати у роботі.
Як користуватися чатом GPT
Робота з учнями
У роботі з учнями вчитель може використовувати чат GPT для виконання різних завдань. Йдеться не про те, щоб чат GPT зробив роботу за учня, а про критичне ставлення до виконаного ChatGPT завдання.
Написати унікальний текст
ChatGPT може писати вірші, пісні, оповідання і навіть романи. Запропонуйте дітям написати твір на задану тему і використати чат-бот. ChatGPT може працювати з джерелами інформації та перетворитися на реальний інструмент для роботи. Після написання текстів за допомогою чат-боту дайте дітям можливість відредагувати його і додати свої думки. Порозмірковуйте на тему, що ви б змінили у тексті, чого не вистачає та як його можна удосконалити.
Поставити запитання до теми уроку
Дайте дітям завдання поставити запитання ChatGPT, яке буде пов’язане з темою уроку. Потім спробуйте разом обговорити помилкові твердження, неточні факти або неправдиву інформацію. Вчіть дітей мислити критично і вміти аналізувати прочитану інформацію.
На уроках історії можна запропонувати дітям поставити питання про якусь історичну подію і проаналізувати відповідь – знайти правдиву і хибну інформацію.
Як працювати з чатом GPT
Розглянемо, кілька варіантів, як може користуватися чатом gpt вчитель. Чат-бот може генерувати ідеї під час підготовки до уроку. Наприклад, можна підібрати завдання до теми уроку з англійської мови.
Також чат-бот може згенерувати задачі з математики чи завдання з інших предметів. Далі ви можете удосконалити приклади і додати свої ідеї і отримаєте готовий план-конспект уроку.
Крім того, можна запитати про освітні ресурси, де шукати необхідну інформацію чи варіанти інструментів для уроку.
Використання chatgpt: навчіть дітей вчитися
Важливо пояснити дітям, як працювати з ChatGPT. Це необхідно, бо вам не вдасться вберегти їх від бажання скористатися чат-ботом під час підготовки до уроків. Але ви можете навчити дітей мислити критично, шукати як позитивні сторони роботи зі штучним інтелектом, так і негативні.
Зауважте, що інформація в мережі не завжди є правдивою і часто буває перекрученою. Тому потрібно довіряти лише надійним і перевіреним джерелам. Це дозволить учням уважно ставитися до отриманої інформації, а не сліпо використовувати її.