Зарплати освітян зростуть на 10%: уряд виділив додаткові 12 мільярдів гривень

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Лісовий: цього року уряд збільшив зарплату вчителів більш ніж на 10 відсотків

Підвищення зарплат освітян

report_11614439.gif   Зміни в освітньому законодавстві: травень 2025
   Скачати  

             

Цього року уряд ухвалив рішення про підвищення заробітної плати освітянам більш ніж на 10%.  

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Про це під час парламентської години запитань до уряду повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий, відповідаючи на питання щодо соціального забезпечення педагогів.  

«Проблема оплати праці вчителів є критичною та потребує негайного вирішення. У 2024 році уряд передбачив підвищення зарплат більш ніж на 10%, що в грошовому еквіваленті становить 12 мільярдів гривень. Це саме та сума, на яку була збільшена освітня субвенція для фінансування оплати праці педагогічних працівників. Однак ми розуміємо, що цього недостатньо», — зазначив міністр. 

Оплата праці педпрацівників закладів дошкільної освіти

Він наголосив, що питання низьких зарплат стосується не лише шкільних вчителів, а й усіх працівників освітньої сфери: вихователів у дитсадках, викладачів у закладах професійної, передвищої та вищої освіти.  

«Згідно із Законом 'Про освіту', для повного виконання зобов’язань щодо підвищення зарплат освітянам необхідно знайти додаткові 270 мільярдів гривень. Ми працюємо над тим, щоб ці кошти були залучені та могли бути спрямовані на поступове чи одноразове підвищення зарплат при появі відповідного фінансування», — наголосив Оксен Лісовий.  

Таким чином, уряд уже зробив крок у напрямку покращення соціального забезпечення педагогів, проте питання подальшого підвищення їхніх зарплат залишається відкритим.

За інформацією ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вибір підручників: що потрібно знати керівництву школи та вчителям

Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
99

Внутрішня система забезпечення якості освіти: як школа гарантує якісну освіту?

Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
451

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11234

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
21660

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді