Заклади освіти зможуть надавати реабілітаційні послуги для військових, ветеранів і дітей з ООП: зміни в законі

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Верховна Рада оновила закон про реабілітаційні послуги в закладах освіти

Реабілітаційні послуги в закладах освіти

report_11614439.gif   Зміни та новації в законодавстві: червень 2025
   Скачати  

             

Верховна Рада України внесла зміни до законодавства, що дозволяють закладам освіти надавати реабілітаційні послуги особам з особливими освітніми потребами та іншим категоріям населення, зокрема військовослужбовцям та ветеранам.

Безпека життєдіяльності під час канікул

Що зміниться?

✅ Реабілітація в закладах освіти

Відповідно до ухвалених змін у Законі України «Про освіту», стаття 77 отримала нову редакцію та передбачає можливість надання закладами освіти реабілітаційних послуг. Це стосується не лише дітей з особливими освітніми потребами, а й військових, ветеранів, осіб, звільнених зі служби, а також тих, хто має особливі заслуги перед Україною.

✅ Нові можливості для спеціальних шкіл

У Законі України «Про повну загальну середню освіту» спеціальні заклади загальної середньої освіти зможуть надавати реабілітаційну допомогу особам із порушеннями зору та слуху. Також ці послуги будуть доступні для військових, ветеранів та інших осіб, які потребують підтримки.

Документ почне діяти наступного дня після офіційного опублікування. Зокрема, Кабінет Міністрів України має протягом трьох місяців розробити необхідні нормативні акти для його реалізації.

Завдяки ухваленню цього закону система освіти отримає нові можливості для надання комплексної підтримки людям, які потребують реабілітації, що є важливим кроком у розширенні соціальних послуг в Україні.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11536

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275526

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22094

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264539

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді