Дефіцит місць у дитсадках: чому жінкам в Україні важко виходити з декрету?

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Дитсадки стали розкішшю: чому жінки не можуть повернутися на роботу

Складність виходу на роботу після декрету

report_11614439.gif   Зміни в освітньому законодавстві: лютий – 2025
   Скачати  

             

В Україні гостро постала проблема дефіциту місць у дитсадках. Для багатьох матерів це не просто питання комфорту, а справжній виклик для фінансової стабільності. Адже якщо немає з ким залишити дитину, вихід на роботу стає неможливим.

Закон про дошкільну освіту: зміни в локальних документах

Дослідження Work.ua та Education.ua показало, що 20% жінок змушені відмовитися від кар’єри через відсутність доступу до дошкільних закладів. А 49% опитаних відзначають, що в їхніх регіонах садочки переповнені або взагалі не працюють.

Проте навіть якщо вдається знайти місце в дитсадку, труднощі на цьому не закінчуються. Більше ніж 60% батьків змушені забирати дітей до 17:00, що робить повний робочий день недосяжним. Це створює додаткові труднощі і для роботодавців, які втрачають кваліфікованих фахівців через відсутність можливості поєднувати сім’ю та кар’єру.

Окремі категорії жінок — переселенки та матері дітей з особливими освітніми потребами — стикаються з ще більшою кількістю бар’єрів. Часто їм відмовляють у місці в садочку, посилаючись на нестачу ресурсів або відповідних умов.

Нагадаємо, що відповідно до нового Закону про дошкільну освіту, наразі визначено наступні типи організації освітньої діяльності :

  • ясла;
  • дитячий садок;
  • спеціальний дитячий садок;
  • мобільний дитячий садок;
  • сімейний (родинний) садок;
  • міні-садок;
  • центр педагогічного партнерства;
  • центр розвитку дитини.

Саме тому влада пропонує кілька рішень у подібних ситуаціях: створення сімейних і мобільних дитсадків, розширення графіку роботи дошкільних установ, а також відкриття ясельних груп для малюків від 3 місяців. 

Проте на практиці ситуація залишається складною: лише 1% компаній мають власні корпоративні садочки, а 94% бізнесів узагалі не пропонують жодної альтернативи для працюючих батьків.

Більше про громадські обговорення МОН щодо дошкільної освіти:

За інформацією Знай.юа

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: порядок проведення

Принаймні раз на п’ять років у закладі освіти проводять атестацію робочих місць. Така процедура покликана виявити несприятливі умови праці задля їх поліпшення та закріплення у колективному договорі
26127

Медитація: піклуємося про своє ментальне здоров’я

Чому медитація — проста і пасивна — стає порятунком для людини? Як саме вона впливає на наш мозок та емоції? Які техніки доступні для кожного з нас, щоб віднайти свій особистий «тихий острівець» у шаленому потоці повсякденного?
1475

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5077

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді