Міні-садок: МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Положення
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про міні-садок. Міні-садок — один із типів організації освітньої діяльності відповідно до Закону про дошкільну освіту. Для реалізації Закону підготовлено проєкт відповідного нормативно-правового акту — Положення про міні-садок.
Завітайте на вебінар, під час якого дізнаєтеся, що таке травмоінформований підхід та яких правил слід дотримуватися педагогам, щоб ефективно взаємодіяти з дітьми в умовах кризи.
Що таке міні-садок
Міні-садок – тип організації освітньої діяльності з одночасним перебуванням не більше п’яти дітей. Міні-садок може створюватись за таких умов:
- наявності приміщення (власного або найманого житлового будинку, квартири, яка розташована не вище другого поверху, або іншого приміщення), що відповідає санітарним та будівельним нормам для перебування дітей раннього та дошкільного віку;
- наявності 1 працівника (вихователя) з педагогічною освітою, відповідно до статті 25 Закону України «Про дошкільну освіту».
Порядок зарахування, відрахування та переведення дітей до приватного і корпоративного міні-садка визначається їхнім засновником.
Головні завдання міні-садка:
- задоволення права кожної дитини на розвиток, безпеку, піклування, освіту, гру та творчу діяльність;
- створення безпечного, здорового та за потреби інклюзивного освітнього середовища, в якому забезпечується розвиток кожної дитини відповідно до віку та вимог державного стандарту дошкільної освіти;
- налагодження взаємодії з батьками та іншим законним представниками дитини (далі – батьки) на принципах педагогіки партнерства.
Організація діяльності міні-садка
- Юридична особа або фізична особа-підприємець, які створюють міні-садок, здійснюють освітню діяльність на підставі ліцензії, виданої в установленому законодавством порядку.
- Засновник забезпечує міні-садок необхідними ресурсами та обладнанням відповідно до орієнтовних переліків матеріально-технічного, навчально-методичного та інформаційного забезпечення закладу дошкільної освіти, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
- Міні-садок повинен мати в безпосередній близькості дитячий ігровий майданчик.
- Гігієнічні та технічні вимоги до облаштування міні-садка визначаються санітарними нормами та іншими нормативними документами.
- В умовах особливого періоду міні-садок, має бути поруч із захисною спорудою цивільного захисту, зокрема найпростішим укриттям, сховищем.
- Організація харчування може забезпечуватися та здійснюватися міні-садком самостійно та/або шляхом залучення на договірних умовах інших суб’єктів господарювання, що мають право надавати відповідні послуги.
Організація освітньої діяльності
Організація освітньої діяльності у міні-садку здійснюються відповідно до статей 15, 16 Закону України «Про дошкільну освіту».
- Основна форма організації освітньої діяльності у міні-садку — очна.
- Освітній процес організовується відповідно до державного стандарту дошкільної освіти та спрямовується на розвиток особистості, обдарувань кожної дитини.
- Вихователь міні-садка використовує в освітній діяльності обрані освітні та парціальні програми, затверджені відповідно до законодавства і планує освітній процес.
Батьки вихованців мають право отримувати інформацію про розвиток, освітній процес, умови перебування вихованців та можуть брати участь у заходах, що проводяться у міні-садку.
Кадрове та фінансове забезпечення діяльності міні-садка
- Безпосереднє управління міні-садком здійснює засновник (керівник), який водночас може бути вихователем.
- Діяльність міні-садка забезпечують особи, моральні якості та фізичний і психічний стан здоров’я яких дозволяють їм виконувати професійні обов’язки.
- Тривалість робочого часу та обсяг педагогічного навантаження визначено статтею 26 Закону України «Про дошкільну освіту».
- Фінансування діяльності міні-садка здійснюється за рахунок коштів засновника (засновників) та інших джерел, не заборонених законодавством.
- Державний нагляд (контроль) за провадженням освітньої діяльності міні-садка здійснює центральний орган виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальні органи.
Зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту Положення приймаються у довільній формі до 14 лютого 2025 року на електронну адресу: [email protected]. Контактна особа для надання консультацій: Світлана Нерянова, тел. (044) 481 32 00.
Результати обговорення будуть розміщені на офіційному вебсайті Міністерства освіти і науки України не пізніше ніж через два тижні після прийняття рішень за результатами обговорення
За інформацією МОН