Українські підлітки візьмуть участь у міжнародному дослідженні PISA–2025

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
У дослідженні PISA–2025 візьмуть участь понад 10 тисяч українських учнів

Проведення дослідження PISA-2025 серед українських підлітків

НМТ / ЗНО 2025

Понад 10 тисяч 15-річних школярів і студентів з України стануть учасниками до міжнародного оцінювання якості освіти PISA-2025.

Відповідний наказ Міністерства освіти і науки затверджує перелік навчальних закладів, учні та студенти яких стануть учасниками основного етапу дослідження.

До тестування будуть залучені підлітки з 300 закладів освіти — шкіл, професійно-технічних училищ і фахових коледжів у 17 регіонах України. Через безпекові ризики та тимчасову окупацію вибірка не включає навчальні заклади Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської областей та Криму.

З 17 березня по 4 травня 2025 року учасники складатимуть тест у комп’ютерному форматі. Оцінювання охоплюватиме три традиційні напрями:

  • математика
  • читання
  • природничо-наукові дисципліни

Головним акцентом PISA-2025 стане перевірка знань у природничо-науковій сфері.

image46
ТВОЄ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ Запрошуємо опанувати технологію, в основі якої — застосування інтелектуальних карт в освітній роботі, саморозвитку, роботі керівника та в особистому житті
Опануєте нові можливості свого мислення. Навчитеся створювати інтелектуальні карти та використовувати їх у навчанні, плануванні, рефлексії, самоосвіті, командній роботі

Однією з ключових інновацій цього циклу стане оцінювання «Навчання в цифровому світі» (Learning in the Digital World). Його мета — визначити рівень володіння цифровими технологіями:

✔ вміння шукати та аналізувати інформацію в інтернеті;

✔ критичне мислення та оцінка цифрового контенту;

✔ використання технологій для розв’язання реальних завдань;

✔ цифрова етика та безпека в онлайн-просторі. 

Зокрема, за підтримки ЮНІСЕФ Україна візьме участь у спеціальному модулі з англійської мови. Підлітки виконуватимуть завдання на читання, аудіювання та говоріння, демонструючи здатність сприймати письмові й усні тексти, а також висловлювати свої думки англійською мовою.

Передбачається, що восени 2026 року Україна отримає детальний аналіз рівня освітньої підготовки 15-річних учнів і студентів.

«Отримані за результатами PISA-2025 дані стануть не лише дзеркалом поточного стану вітчизняної освіти, а й орієнтиром для ухвалення виважених і ефективних управлінських рішень», — зауважили в УЦОЯО.

За інформацією УЦОЯО

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: порядок проведення

Принаймні раз на п’ять років у закладі освіти проводять атестацію робочих місць. Така процедура покликана виявити несприятливі умови праці задля їх поліпшення та закріплення у колективному договорі
26127

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5077

Методрекомендації щодо внутрішньої системи забезпечення якості освіти в школі

Розроблені МОН спільно з ДСЯО методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах загальної середньої освіти продовжують бути актуальними
4561

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді