PISA: Дайджест результатів досліджень 2024 року та основний фокус уваги в 2025 році

Дайджест від УЦОЯО «PISA-2022: резюме досліджень 2024 року»

Основні результати досліджень PISA-2022

Від Різдва до Різдва: сенси і традиції свята

УЦОЯО опублікував посібник «PISA-2022: резюме досліджень 2024 року», у якому висвітлено ключові висновки шести мінізвітів, підготовлених у 2024 році за підсумками поглибленого аналізу даних міжнародного дослідження якості освіти PISA 2022 року. 

Нагадаємо, що в 2022 році Україна, попри повномасштабне вторгнення росії, змогла долучитися до міжнародного дослідження якості освіти PISA. Це був другий цикл, який зможе сформувати об’єктивні дані щодо змін успішності українських підлітків між 2018 та 2022 роками.

За результатами цього етапу дослідження було сформовано два національних звітних документа. Один з яких присвячено аналізу досягнень учнівства в галузях читання, математики та природничо-наукових дисциплін, а другий — успішності підлітків у креативному мисленні.

image42
ТВОЄ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ Запрошуємо опанувати технологію, в основі якої — застосування інтелектуальних карт в освітній роботі, саморозвитку, роботі керівника та в особистому житті
Опануєте нові можливості свого мислення. Навчитеся створювати інтелектуальні карти та використовувати їх у навчанні, плануванні, рефлексії, самоосвіті, командній роботі

Зокрема Український центр оцінювання якості освіти підготував у 2024 році шість мінізвітів, які розширюють уявлення про успішність 15-річного учнівства й чинники, що на неї впливають. Наступного року українська команда продовжить аналізувати дані дослідження PISA-2022 та готувати тематичні мінізвіти. 

Окрім того, навесні 2025 року буде проведено новий етап дослідження PISA, фокус уваги якого буде природничо-наукова освіта, яка до цього була в центрі уваги у 2006 та 2015 роках. 

Також у 2025 році Україна візьме участь у додатковій опції PISA — оцінюванні з іноземних мов, зокрема, з англійської. Долучення до цього оцінювання стало можливим завдяки фінансовій підтримці ЮНІСЕФ.

«Залученість України до кожного циклу PISA — це крок до глобальної співпраці, яка дає змогу нам як краще зрозуміти власні освітні проблеми, так і перейняти найкращий досвід інших країн та втілити його в нашій освітній системі. Це можливість зробити освіту інструментом змін, які формуватимуть успішне майбутнє нашої країни», — наголосили в УЦОЯО.

Джерело: УЦОЯО

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78511

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
296

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді