Зменшення кількості учнів на 30% та закриття шкіл в Україні: невтішні прогнози від МОН
Співпраця з органами громадського самоврядування
Понад половина українських закладів освіти сьогодні мають наповнюваність не більше 200 учнів. Таку інформацію зазначила заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.
Як прогнозують у Міністерстві освіти і науки, до 2029 року кількість першокласників у школах скоротиться щонайменше на 30% у порівнянні з нинішніми показниками.
«Чисельність дітей, які зараз навчаються у першому класі, вже на 30% менша порівняно з учнями сьомого класу. Якщо враховувати статистику народжуваності останніх років, то до 2029 року в перший клас підуть ще на 30% менше діток, ніж зараз навчаються у першому клас», — прокоментувала заступниця очільника МОН.
За словами Надії Кузьмичової, ці дані мають стати основою для стратегічного планування громад у сфері освіти. Вона підкреслила, що основним завданням має бути не лише збереження шкільної інфраструктури, а й забезпечення високої якості освітніх послуг.
«Ми можемо далі продовжувати замовчувати і бути в ілюзії, що майже 13 тисяч шкіл по Україні мають потенціал для життя. Це може бути політично вигідною позицією. Та чи відповідає це дійсності? Ні, звичайно. Адже більше 50% шкіл вже зараз мають наповненість 200 і менше дітей. А далі буде ще менше. І все це впливає на якість освіти», — наголосила заступниця міністра освіти і науки.
На думку посадовиці, оптимізація шкільної мережі повинна базуватися на можливості забезпечення якісного навчання, а не на збереженні застарілих будівель, які часто залишаються з радянських часів. Головна мета — підготувати дітей до конкурентного ринку праці в майбутньому.
Джерело: Укрінформ