Учні 8–9-х класів матимуть новий обов'язковий предмет

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
У шкільній програмі буде нова обов’язкова дисципліна з вересня 2025 року

Обов'язковий курс фінансової грамотності

НМТ / ЗНО 2025

З нового навчального року в закладах загальної середньої освіти учні 8–9-х класів вивчатимуть обов’язковий курс «Підприємництво і фінансова грамотність». Для викладання цієї дисципліни вже підготували 96 вчителів. 

Цей курс є актуальним, бо учні мають потребу в якісних знаннях, які допоможуть їм орієнтуватися в сучасному фінансовому світі та ухвалювати обґрунтовані рішення.

Група авторів, серед яких представники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, члени його Експертної ради з фінансової грамотності, науковці та педагоги з різних регіонів України, розробила навчальні матеріали «Підприємництво і фінансова грамотність. 8 клас».

Цього навчального року проходить пілотне викладання цього курсу для 8 класу. Учні таких класів тестують навчально-методичні матеріали. У майбутньому до навчального комплекту входитимуть: підручник, робочий зошит, посібник для вчителів, електронні додатки та презентації до уроків.

Окрім того, навчальна програма курсу складається з двох частин та містить чотири окремі розділи, розташовані в логічній послідовності.

Перша частина — 8-й клас, навчальний матеріал розрахований на 17 годин.

Протягом вивчення цієї частини школярі вивчатимуть два розділи: Прикладні фінанси та Родинні фінанси. 

Також програма 8-го класу містить основи фінансової грамотності та наступні теми:

  • Гроші в житті людини
  • Фінансова поведінка
  • Ролі людини: особистість, споживач, громадянин
  • Потреби та інтереси родини
  • Плануємо родинний бюджет
  • Запозичення, заощадження та інвестиції
  • Фінансова безпека та шахрайство 

Друга частина — 9-й клас, навчальний матеріал розрахований на 35 годин.

Ця частина курсу складається з таких розділів як Підприємливість і підприємництво та Соціальна відповідальність бізнесу та відносини з державою.

За інформацією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5280

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96923

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102311

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1260

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28110

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді