Відгул чи прогул: як працівнику використати право на відпочинок

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
У Профспілці освітян роз’яснили визначення та правила надання відгулів для працівників

Отримання відгулів у закладі освіти

Співпраця з органами громадського самоврядування

Серед працівників часто використовується термін відгул, однак нормативні акти не містять чіткого визначення цього поняття.

«Відгулом» можна вважати день відпочинку, що відповідно до трудового законодавства може надаватися працівникові як компенсація за роботу в неробочий, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством.

Як зазначається в Кодексі законів про працю, робота у вихідний день оплачується в подвійному розмірі або за бажанням працівника, який працював у ці дні йому може бути надано інший день відпочинку. Також робота у вихідні дні може компенсуватися наданням відгулу.

Зокрема, у КЗпП становлено, що залучати працівників до роботи у вихідні дні дозволено тільки у виняткових випадках. Однак у період воєнного стану вимога про заборону роботи у вихідні дні не застосовується.

Важливо, що право працівника на відгул без погодження з роботодавцем, навіть якщо воно встановлено чинним законодавством, вважається неявкою на роботу без поважних причин, що є порушенням і може розцінюватися як прогул

Прогулом вважається відсутність працівника на роботі без поважної причини як протягом цілого робочого дня, так і більше трьох годин безупинно або сумарно протягом робочого дня. 

Джерело: Профспілка працівників освіти і науки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103038

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103043

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
121310

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді