Закон України «Про дошкільну освіту» вступає в дію 01 січня 2025 року

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
головний редактор порталу «Педрада» Цифрового видавництва «Експертус», кандидат педагогічних наук, Київ
01 січня 2025 року набуває чинності Закон України «Про дошкільну освіту». Які зміни чекають працівників закладів дошкільної освіти в організації їх роботи, тривалості робочого часу та часу відпочинку?

Закон України

01 січня 2025 року набуває чинності Закон України «Про дошкільну освіту». Попередньо цей Закон, прийнятий влітку 2024 року, мав вступити в дію 7.07.2025 року. Проте 19 листопада 2024 року під час ухвалення Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» депутати Верховної Ради України перенесли введення в дію Закону України «Про дошкільну освіту» на 1 січня 2025 року.

Закон запроваджує низку змін, про які говоримо далі.

Для закладів дошкільної освіти:

  • Типи ЗДО: державний, комунальний, приватний, корпоративний
  • Типи організації освітньої діяльності: ясла, дитячий садок, спеціальний дитячий садок, мобільний дитячий садок, сімейний дитячий садок, міні-садок, центр педагогічного партнерства, центр розвитку дитини
  • Створення умов для інклюзивного чи спеціального освітнього середовища.

Для педагогів закладів дошкільної освіти:

  • Зміни в тривалості робочого часу

Робочий час педагогів ЗДО

  • 56 днів щорічної відпустки, можливість отримувати вищі доплати та надбавки.

Закон про дошкільну освіту: що нового

Для батьків:

  • територіальна доступність ЗДО,
  • вибір форми навчання: очна, мережева, дистанційна,
  • нові типи організації освітньої діяльності: мобільні, сімейні, міні-садки.

Влада і засновники ЗДО зобов'язані забезпечити потрібні ресурси, відповідальність за доступність садочків, справедливу оплату праці вихователів.

Триває розроблення нормативно-правових актів, які допоможуть імплементувати зміни. Кількість нових нормативно-правових актів, що мають імплементувати Закон, — 28. Ці документи стануть керівництвом до дії органів влади, засновників та керівників закладів дошкільної освіти.  

Джерело: сайт МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вибір підручників: що потрібно знати керівництву школи та вчителям

Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
99

Внутрішня система забезпечення якості освіти: як школа гарантує якісну освіту?

Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
451

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11235

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
21668

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді