Ухвалено зміни для покращення роботи інклюзивно-ресурсних центрів

Уряд затвердив зміни, які поліпшать роботу інклюзивно-ресурсних центрів

Робота інклюзивно-ресурсних центрів

ІПР дитини з особливими освітніми потребами — зразок

У Кабінеті Міністрів України затвердили зміни до Положення про інклюзивно-ресурсний центр, затвердженого постановою КМУ від 12.07.2017 № 545.

Такі зміни очікуються в роботі інклюзивно-ресурсних центрів:

  • Вдосконалення організації діяльності ІРЦ, а саме проведення комплексного психолого-педагогічного оцінювання розвитку особи та здійснення системного кваліфікованого супроводу дітей з особливими освітніми потребами (ООП)
  • Роботи щодо врегулювання питань ведення документації фахівцями центрів, а також оновлення форм висновків про оцінювання розвитку, зокрема повторних. 
  • Погодження окремих норм з чинним законодавством.

Насамперед ці зміни мають на меті забезпечити систематичною підтримкою дітей з особливими освітніми потребами. Передбачається, що впровадження відповідних змін створить умови для підвищення якості роботи ІРЦ та поліпшить надання послуг дітям з ООП, їхнім родинам й освітянам, які працюють у цих закладах.

Таке рішення є одним із кроків для забезпечення рівного доступу до освіти та покращення інклюзивної підтримки дітей в освітньому середовищі. 

Нагадаємо, що інклюзивно-ресурсний центр — це установа, створена для забезпечення права на здобуття дошкільної і шкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років, яка також надає комплексну підтримку та послуги дітям з інвалідністю та їхнім сім’ям.

У таких центрах працюють фахівці зі спеціальною освітою, які проводять комплексне психолого-педагогічне оцінювання розвитку дітей, надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги, а також систематичну та кваліфіковану підтримку дітям з особливими освітніми потребами та їхнім батькам.

За інформацією МОН

Дитяче меню під час свят

Статті за темою

Усі статті за темою

Медичний огляд майбутніх першокласників - 2025

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Незалежно від того, яку форму навчання для дитини оберуть батьки, саме вони відповідають за проходження обов'язкових щорічних профілактичних медоглядів.
13649

Профільна середня освіта: державний стандарт

КМУ затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти 25 липня 2024 року. Що закладено в документі, як реалізовуватимуть концепцію профільної середньої освіти — у статті.
545

Порушення академічної доброчесності в школі

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
26625

Як розробити стратегію розвитку закладу освіти

Розробити стратегію розвитку закладу — означає спроєктувати бажаний стан закладу освіти, що містить місію, цінності, основні принципи діяльності, цілі, візію та конкретні заходи з реалізації стратегії. Розбираємо цей документ у статті.
54881

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді