Які зміни внесли у КМУ щодо фінансування безоплатного харчування для школярів?

Уряд удосконалює механізми забезпечення гарячим харчуванням учнів початкових класів

Фінансування безоплатного харчування для школярів

Співпраця з органами громадського самоврядування

У Кабінеті Міністрів затвердили Постанову про порядок надання субвенцій для організації безоплатного харчування учнів початкових класів. 

Насамперед у відповідному документі йдеться про розширення можливостей фінансування та підвищення ефективності використання коштів субвенції.

Основні зміни щодо фінансування харчування школярів, які передбачені в Постанові КМУ:

  • Розширення переліку закладів освіти, які отримують субвенцію

Таким чином фінансування буде спрямовано на всі школи комунальної форми власності, де є учні початкових класів.

Щодо учнів, які навчаються за індивідуальним навчальним планом (педагогічний патронаж), то вони також отримуватимуть гаряче харчування, якщо перебувають у закладі освіти.

  • Удосконалення фінансових механізмів

Послуги з харчування (кейтеринг або аутсорсинг) можуть надавати як приватні компанії, так і комунальні підприємства громади.

Передбачено обов’язкове співфінансування: 70% вартості харчування покривають кошти субвенції, а 30% — місцеві бюджети, міжнародна технічна допомога, благодійні внески або інші джерела, не заборонені законодавством.

Все про харчування школярів

  • Раціональне використання коштів

Субвенція не буде враховувати учнів, які вже отримують безоплатне харчування за законом (наприклад, діти постраждалих від Чорнобильської катастрофи). Це зменшить ризик неефективного використання державних коштів.

Якщо наприкінці року залишаються невикористані кошти субвенції, їх можна спрямувати на закупівлю харчових продуктів для забезпечення гарячими обідами учнів у перші 10 навчальних днів січня наступного року.

  • Прозоре формування вартості

Вартість харчування для учнів початкових класів не може перевищувати вартості гарячих обідів для пільгових категорій учнів 5–11(12) класів. Таке рішення сприятиме забезпеченню рівної якості харчування всіх дітей у закладі освіти.

Ухвалений документ допоможе розширити доступ дітей до якісного гарячого харчування, а також створити умови для ефективного використання державних коштів. 

За інформацією МОН

Рекомендації МОН щодо атестації

Статті за темою

Усі статті за темою

Яка структура 2024/2025 навчального року

Навчальний рік 2024–2025 стартував 2 вересня. Уточнимо, коли завершитися навчальний рік, яка його структура та на що звернути увагу в умовах війни
264709

Синхронне й асинхронне дистанційне навчання

Школи та учні вже пристосувались до нового формату навчання. Досить важко вибрати формат змішаного навчання з правильною комбінацією занять, яка була б комфортною і для закладу, і для учнів. Також потрібно обрати онлайн режим роботи – він може бути синхронним чи асинхронним. Давайте разом розбиратися в чому різниця.
93877

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді