Які зміни внесли у КМУ щодо фінансування безоплатного харчування для школярів?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Уряд удосконалює механізми забезпечення гарячим харчуванням учнів початкових класів

Фінансування безоплатного харчування для школярів

Співпраця з органами громадського самоврядування

У Кабінеті Міністрів затвердили Постанову про порядок надання субвенцій для організації безоплатного харчування учнів початкових класів. 

Насамперед у відповідному документі йдеться про розширення можливостей фінансування та підвищення ефективності використання коштів субвенції.

Основні зміни щодо фінансування харчування школярів, які передбачені в Постанові КМУ:

  • Розширення переліку закладів освіти, які отримують субвенцію

Таким чином фінансування буде спрямовано на всі школи комунальної форми власності, де є учні початкових класів.

Щодо учнів, які навчаються за індивідуальним навчальним планом (педагогічний патронаж), то вони також отримуватимуть гаряче харчування, якщо перебувають у закладі освіти.

  • Удосконалення фінансових механізмів

Послуги з харчування (кейтеринг або аутсорсинг) можуть надавати як приватні компанії, так і комунальні підприємства громади.

Передбачено обов’язкове співфінансування: 70% вартості харчування покривають кошти субвенції, а 30% — місцеві бюджети, міжнародна технічна допомога, благодійні внески або інші джерела, не заборонені законодавством.

Все про харчування школярів

  • Раціональне використання коштів

Субвенція не буде враховувати учнів, які вже отримують безоплатне харчування за законом (наприклад, діти постраждалих від Чорнобильської катастрофи). Це зменшить ризик неефективного використання державних коштів.

Якщо наприкінці року залишаються невикористані кошти субвенції, їх можна спрямувати на закупівлю харчових продуктів для забезпечення гарячими обідами учнів у перші 10 навчальних днів січня наступного року.

  • Прозоре формування вартості

Вартість харчування для учнів початкових класів не може перевищувати вартості гарячих обідів для пільгових категорій учнів 5–11(12) класів. Таке рішення сприятиме забезпеченню рівної якості харчування всіх дітей у закладі освіти.

Ухвалений документ допоможе розширити доступ дітей до якісного гарячого харчування, а також створити умови для ефективного використання державних коштів. 

За інформацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168945

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71933

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8140

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35119

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді