Методичні матеріали для проведення Всеукраїнського уроку про інклюзивність

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Кожна дитина є унікальною незалежно від будь-яких характеристик

Всеукраїнський уроку про інклюзивність

ІПР дитини з особливими освітніми потребами — зразок

Усі діти можуть мати різні захоплення, інтереси, мрії і стан здоров’я, проте ніщо з цього не має визначати їхнє життя чи ставлення оточення до них. Саме тому Україна прагне створити інклюзивне суспільство — таке, де кожен і кожна мають право бути собою, без дискримінації та упереджень.

До Міжнародного дня людей з інвалідністю EdEra разом із радницею-уповноваженою Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’єю Герасимчук і ЮНІСЕФ підготували Перший всеукраїнський урок про інклюзивність.

Міжнародний день людей з інвалідністю визначають 3 грудня та покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності та благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов'язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства — людей із інвалідністю.

Спеціально розроблені уроки для різних класів допоможуть пояснити дітям:

  • Що таке інклюзивність
  • Чому інклюзивність — це про всіх
  • Як створити толерантне суспільство
  • Як бачити в кожному й кожній особистість

Матеріали уроків, за якими можна провести заняття в класах, доступні для ознайомлення та скачування за посиланням. Тільки разом можливо побудувати суспільство, де всі різні, унікальні, але рівні в праві на щасливе майбутнє!

Урок створено у межах комунікаційної кампанії про інклюзивність «Діти як діти», яку реалізовано Дар’єю Герасимчук, радницею-уповноваженою Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

За інформацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47839

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159763

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31551

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59580

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді