У далекі гори запрошує Ясінянська територіальна громада: досвід співпраці із закладами освіти

Цього разу у циклі публікацій на конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» розповідаємо про діяльність Ясінянської територіальної громади Закарпатської області

У далекі гори запрошує Ясінянська ТГ

Про громаду

Ясінянська територіальна громада Закарпатської області — найвисокогірніша в Україні! Займає площу 533,7 км2 і є компактною з відносно зручним транспортним сполученням між населеними пунктами громади. До складу Ясінянської ТГ входять чотири населених пункти — селище Ясіня, села Лазещина, Чорна Тиса та Кваси. 

Населення територіальної громади становить 20 061 осіб. Ясінянська громада стрімко розвивається, селищний голова Делятинчук Андрій Іванович із командою веде плідну міжнародну співпрацю, реалізовує проєкти для покращення життя мешканців та інфраструктури громади.

Співпраця з органами громадського самоврядування

Зокрема пан Андрій представляє Ясінянську ТГ на різноманітних всеукраїнський форумах та європейських аренах. Громада також є членом: Асоціації міст України, Всеукраїнської асоціації громад, Асоціації малих міст України, Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад, Міжнародної асоціації малих громад, Асоціації інвестиційно-привабливих громад, Обласної асоціації органів місцевого самоврядування, Асоціації «Єврорегіон Карпати — Україна», Угоди мерів, Мерів за економічне зростання, Асоціації курортів України, Клубу мерів України.

Ясінянська ТГ: досвід співпраці із закладами освіти

Програми підтримки молоді

Однією з найкращих практик Ясінянської громади щодо розвитку освіти є програма «Творчі діти — успішна громада». Згідно з нею учні, які склали ЗНО з результатами 190-200 балів, отримують грошові винагороди. Нині учні-медалісти отримують грошові винагороди за золоту та срібну медаль — по 10000 грн та 5000 грн відповідно. 

Ще одна визначна програма «Об'єднані в спорті, сильні духом!», яка створена для підтримки спортсменів Ясінянської громади. Спортсмени отримують винагороди за перемоги в сумі 5000 грн. та 10000 грн.

Шкільний громадський бюджет — інноваційний інструмент громадської участі

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Ясінянської селищної ради впроваджує шкільний громадський бюджет — інноваційний інструмент громадської участі. Його мета — спонукати молодь до участі у прийнятті рішень, а також активне залучення молоді до суспільно-політичного життя громади.

Учасниками проєкту стали 5 закладів та майже 1000 здобувачів освіти. Мета конкурсу — навчити учнів та учениць генерувати ідеї, готувати проєкти, комунікувати й працювати в команді, розвинути відчуття причетності до спільної справи та важливості власного голосу. Завдяки участі в таких проєктах формуються активні, свідомі та розумні молоді люди з критичним мисленням, які в майбутньому сміливо братимуть участь у прийнятті рішень громади.

Досвід співпраці громади із закладами освіти
Відповідно до результатів  голосування, переможцями проєкту «Шкільний громадський бюджет» на 2024 рік відібрано наступні проєкти: 

  • «Progress-Room» (Ясінянський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1); 
  • «Волейбольний майданчик»; (Ясінянський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2); 
  • «Місце зберігання тривожних рюкзаків» (Лазещинський ЗЗСО І-ІІІ ступенів); 
  • «Щасливі діти — щаслива держава!» (Чорнотисянський ЗЗСО І-ІІІ ступенів); 
  • «Облаштування пункту збору у разі надзвичайної ситуації в закладі освіти» (Квасівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів). 

Команди-переможці отримали грошові сертифікати на реалізацію цих ініціатив.

Пишаємось нашими здобутками і продовжуємо рухатися в перспективному напрямку розвитку Ясінянської громади. Працюємо задля перемоги, допомагаємо армії та підтримуємо економіку держави. Кожен із нас величезна частина спільної мети — вільна, незалежна та прогресивна Україна!

У далекі гори запрошує Ясінянська територіальна громада

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Учнівське самоврядування в закладі освіти

Формувати соціалізовану особистість з демократичними поглядами і вмінням працювати в команді – одна з важливих вимог сучасної освіти, яка найкраще реалізується через педагогіку партнерства, однією із форм якої є учнівське самоврядування.
15699

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47647

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді