Всеукраїнський форум щодо національно-патріотичного виховання в закладах освіти

Відбувся Всеукраїнський форум «Майбутнє України в руках молоді: національно-патріотичне виховання як основа державотворення»

Національно-патріотичне виховання в закладах освіти

Національно-патріотичне виховання в школі

Нині патріотизм відіграє важливу роль у формуванні національної свідомості та національно-патріотичного виховання. Саме тому нещодавно у Тернополі відбувся Всеукраїнський форум «Майбутнє України в руках молоді: національно-патріотичне виховання як основа державотворення», організований департаментом освіти і науки Тернопільської ОВА спільно з Тернопільською обласною військовою адміністрацією об’єднав лідерів думок, активістів і освітян з різних областей України. 

Робота форуму була побудована у формі панельних дискусій: «Формування візії патріотичного виховання під впливом викликів сьогодення», «Роль національно-патріотичного виховання у побудові і зміцненні державності», «Вплив громадських організацій національно-патріотичного спрямування на формування свідомої молоді».

Учасники заходу ділилися практичним досвідом і успішними кейсами, спрямованими на формування у молоді глибокого розуміння своєї ідентичності, а також обмінюватися ідеями щодо інтеграції патріотичних елементів у різні аспекти освітнього процесу ділилися учасники форуму під час роботи локацій.

Зокрема, учасники та гості форуму ознайомилися з кращими практиками територіальних громад, закладів освіти, громадських організацій області щодо розвитку національно-патріотичного виховання, взяти участь в майстер-класі щодо приготування національних страв, який організував Вишнівецький професійний ліцей.

Про національно-патріотичне виховання як комплексну систему формування цінностей у дітей та молоді розповіла Олена Тяпка, головний спеціаліст відділу змісту освіти, позашкільної та виховної роботи головного управління загальної середньої освіти директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України. 

Про візію формування та утвердження української національної та громадянської ідентичності розповіла Наталія Гонтаренко, заступниця начальниці управління національної та громадянської ідентичності — начальниця відділу формування та координації політики Міністерства молоді та спорту України.

Україна потребує зараз нової, реально інтегрованої в європейський, а отже, в глобальний простір системи освіти, в центрі уваги якої було б завдання розвивати вільну і мислячу людину, котра прагне володіти якісними знаннями, конкурентними у світі. Тернопільська область першою в Україні почала впроваджувати в освітній процес ідеї Української хартії вільної людини.

За інформацією МОН

Рекомендації МОН щодо атестації

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація вчителів: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
93256

Педагогічна рада школи: функції та планування

Засідання педагогічної ради — важлива частина роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо функції педагогічної ради та особливості підготовки до засідань.
46272

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді