Уряд підтримав перерозподіл субвенції на підтримку дітей з особливими освітніми потребами у 2024 році

ІПР дитини з особливими освітніми потребами — зразок
26 листопада 2024 року Кабінет Міністрів України схвалив рішення про розподіл у 2024 році нерозподіленого обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами.
Сума цієї субвенції становить 101 532,1 тис. гривень і вона буде розподілена відповідно до кількості осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних групах та класах закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти у 2024/2025 навчальному році.
Кошти будуть розподілені в межах видатків, передбачених у державному бюджеті, і не потребуватимуть додаткового фінансування.
Суму субвенції буде спрямовано на:
- Оплату праці фахівців, які проводять додаткові психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові заняття.
- Забезпечення освітнього процесу для дітей, які навчаються в інклюзивних класах та групах.
Таке рішення має підтримати ефективну реалізацію індивідуальних програм розвитку для дітей та забезпечити їхній доступ до якісної освіти.
Джерело: МОН
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ