ВР підтримала законопроєкт щодо безпеки в закладах освіти

Верховна Рада підтримала законопроєкт про безпеку в школах

Безпечне освітнє середовище в школі

Співпраця з органами громадського самоврядування

У Верховній Раді України схвалили важливий законопроєкт, який спрямовано на посилення заходів безпеки в школах. 

Таким чином у закладах освіти працюватимуть над цими аспектами:

  • Безпечне освітнє середовище: засновники й керівники шкіл мають створити умови для безпеки учнів та працівників, забезпечити виконання вимог щодо охорони праці, пожежної безпеки та інших стандартів. 
  • Профілактика правопорушень серед учнів: керівники закладів освіти мають здійснювати заходи для запобігання правопорушенням серед учнів, зокрема через упровадження правил для перебування осіб на території шкіл. 
  • Посилення охорони й контролю: у школах встановлять огорожі, а також систему термінового виклику поліції для забезпечення швидкої реакції на будь-які загрози. Додатково посилять вимоги до осіб, що здійснюють охорону шкіл.  Це дасть змогу чітко встановити правила для сторонніх осіб, запобігти порушенням та окреслити межі закладу. 
  • Ще одним із ключових безпекових аспектів є забезпечення шкіл укриттями, на це уряд виділив 7,5 мільярда гривень.   

Відповідні заходи стали результатами співпраці МОН, МВС і Національної поліції України та були спрямовані на основний напрям сфери освіти — організація безпечного освітнього середовища. 

За інформацією МОН

Рекомендації МОН щодо атестації

Статті за темою

Усі статті за темою

Синхронне й асинхронне дистанційне навчання

Школи та учні вже пристосувались до нового формату навчання. Досить важко вибрати формат змішаного навчання з правильною комбінацією занять, яка була б комфортною і для закладу, і для учнів. Також потрібно обрати онлайн режим роботи – він може бути синхронним чи асинхронним. Давайте разом розбиратися в чому різниця.
93095

Атестація вчителів: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
93256

Педагогічна рада школи: функції та планування

Засідання педагогічної ради — важлива частина роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо функції педагогічної ради та особливості підготовки до засідань.
46276

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді