МОН презентувало потреби української освіти на Global Education Meeting

Співпраця з органами громадського самоврядування
Перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець став учасником Global Education Meeting (GEM). Ця подія проходить у межах G20 і має на меті зміцнити партнерства між країнами для досягнення Цілей сталого розвитку у сфері освіти (SDG4).
Україна входить до складу тих держав, які працюють над досягненням цілей у сфері освіти. Навіть за складних умов війни наша країна прагне забезпечити доступ до освіти та впроваджувати цифрові інноваційні інструменти.
Заступник очільника МОН був спікером основної програми заходу та поділився з учасниками спільноти GEM про непростий досвід України сьогодення. Він також брав участь у панельних дискусіях про забезпечення доступу до освіти та управління і лідерство у сфері.
✔Як працювати у хмарних сховищах даних ✔ Як створювати ілюстровані матеріали ✔ Онлайн-сервіси для ділових комунікацій ✔ Як взаємодіяти у командах та чатах ✔ Як провести нараду чи семінар онлайн ✔
Під час виступу Євген Кудрявець наголосив на важливості допомагати українській системі освіти, яка попри всі виклики продовжує розвиватися та впроваджувати комплексні інноваційні рішення, наприклад, політику «Школа офлайн» з її цифровими інструментами — Palantir і DREAM.
«Участь у Global Education Meeting — це чергова нагода наголосити: українську освіту потрібно підтримувати. Адже досягти глобальних цілей неможливо, якщо принаймні одна країна страждає від агресії та зазнає збитків. Протидія росії має бути нашою спільною справою», — акцентував перший заступник міністра освіти і науки України.
Те, що Україна взяла участь у GEM дуже важливо, адже це можливість заявити про критичні потреби, а також показати напрями, де ми демонструємо експертність. Приклади вдалої реалізації проєктів чи політик часто стають вирішальними в залученні нових інвестицій та партнерств.
За інформацією МОН
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ