Українські школярі стали гірше навчатися

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

95% вчителів вважають, що учні стали навчатися гірше — опитування

Погіршення навчання українських учнів

ІПР дитини з особливими освітніми потребами — зразок

95% шкільних учителів переконані, що з початку повномасштабного вторгнення навчальні результати школярів погіршилися.

Таку інформацію зазначено у результатах опитування до дня вчителя від Rakuten Viber спільно зі студією онлайн-освіти EdEra. 

Під час опитування близько трьох тисяч вчителів висловили власну думку щодо того, чи стали учні навчатися гірше протягом останніх 3 років, а також чому так відбувається та які методи можуть повернути успішність на достатній рівень.

За результатами опитування, абсолютна більшість (95% опитаних учителів) впевнені, що навчальні результати учнів погіршилися з лютого 2022 року.

Ці спостереження базуються на власних враженнях вчителів, проведеній з учнями діагностиці, обговореннях з іншими вчителями та погіршенні оцінок.

Серед причин відповідних змін педагоги виокремлюють:

  • побутові перешкоди (83,8% вчителів відмітили цей варіант),
  • стрес через війну (73,7%),
  • тривале онлайн навчання (57,6% опитаних), 
  • нерозуміння учнями свого майбутнього (56,4%), 
  • накопичене відставання з часів ковіду (56,4%), 
  • відсутність мотивації до навчання в учнів (53,4%).

Щодо надолуження освітніх втрат, то більшість учителів (90%) проводять з учнями додаткові повторення матеріалу.

Майже половина (понад 40% учителів) дають учням додаткові завдання або літературу для самостійного надолуження освітніх втрат, консультують батьків щодо надолуження освітніх втрат поза школою, пропонують учням додаткові заняття.

Близько третини педагогів (29%) організовує позакласні заходи.

Однак майже 3% освітян не використовують ніяких методів для надолуження освітніх втрат.

Окрім того, на думку більшості педагогів (74%), відповідальність за надолуження освітніх втрат учнів несуть самі учні.

72% опитаних педагогів відзначили роль батьків у надолуженні освітніх втрат.

Проте самі вчителі опинилися третіми у рейтингу: 69% освітян вважають, що вони самі мають відповідати за надолуження матеріалу з учнями.

Також до переліку тих, хто має допомагати в процесі надолуження, освітяни включили МОН, адміністрації шкіл і місцеву владу.

За матеріалами Освіта.юа

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47212

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
112

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159400

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31535

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59537

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді