Команда психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП
Щороку, в останню середу вересня, світ відзначає Всесвітній день шкільного молока під егідою Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Цю ініціативу спрямовано на зміцнення здоров'я дітей, формування відповідального підходу до здорового харчування серед учнів та підвищення рівня обізнаності суспільства про важливість правильного харчування школярів.
Насамперед, молоко та молочні продукти є джерелом важливих для дітей поживних речовин: кальцій, вітаміни D, А, групи В, а також цинку та селену. Як зауважують у МОЗ, регулярне споживання молочних продуктів покриває понад 50% добової потреби в кальцію.
Нині в 55 країнах впроваджено програми шкільного молока, які охоплюють приблизно 160 мільйонів дітей. Вони не лише сприяють поліпшенню харчування учнів, а й підвищують обізнаність щодо ролі здорового харчування. Такі програми діють у багатьох країнах світу, зокрема в ЄС, де з 2017 року працює комплексна програма постачання до шкіл молочних продуктів, фруктів і овочів.
Яка роль медичної сестри щодо впровадження принципів здорового харчування в дитсадку, що вона має проконтролювати та про що подбати.
Щодо України, то в нас шкільне харчування реформується з урахуванням сучасних стандартів і тенденцій здорового харчування. Це передбачає додавання до раціону українських школярів належної кількості молока та молочних продуктів. Згідно з нормами, затвердженими в межах реформи шкільного харчування, учні можуть отримувати до 250 мл* молока на день. Це важливий крок до формування здорових звичок змалку та поліпшення загального стану здоров'я дітей.
Для того, щоб залучити учнів до святкування, школи можуть організувати цікаві заходи: екскурсії на ферми, конкурси малюнків або навіть перегляди навчальних відео про молоко.
Ознайомитися з корисною інформацією про молоко можна за посиланням
*можуть бути зміни в нормах залежно від типу навчального закладу або віку дітей.
За інформацією МОН