Молоко та молочні продукти є важливою складовою здорового шкільного харчування

Всесвітній день шкільного молока: підвищуємо обізнаність про здорове харчування учнів

Всесвітній день шкільного молока

Команда психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП

Щороку, в останню середу вересня, світ відзначає Всесвітній день шкільного молока під егідою Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Цю ініціативу спрямовано на зміцнення здоров'я дітей, формування відповідального підходу до здорового харчування серед учнів та підвищення рівня обізнаності суспільства про важливість правильного харчування школярів.

Насамперед, молоко та молочні продукти є джерелом важливих для дітей поживних речовин: кальцій, вітаміни D, А, групи В, а також цинку та селену. Як зауважують у МОЗ, регулярне споживання молочних продуктів покриває понад 50% добової потреби в кальцію.

Нині в 55 країнах впроваджено програми шкільного молока, які охоплюють приблизно 160 мільйонів дітей. Вони не лише сприяють поліпшенню харчування учнів, а й підвищують обізнаність щодо ролі здорового харчування. Такі програми діють у багатьох країнах світу, зокрема в ЄС, де з 2017 року працює комплексна програма постачання до шкіл молочних продуктів, фруктів і овочів.

Щодо України, то в нас шкільне харчування реформується з урахуванням сучасних стандартів і тенденцій здорового харчування. Це передбачає додавання до раціону українських школярів належної кількості молока та молочних продуктів. Згідно з нормами, затвердженими в межах реформи шкільного харчування, учні можуть отримувати до 250 мл* молока на день. Це важливий крок до формування здорових звичок змалку та поліпшення загального стану здоров'я дітей.

Для того, щоб залучити учнів до святкування, школи можуть організувати цікаві заходи: екскурсії на ферми, конкурси малюнків або навіть перегляди навчальних відео про молоко. 

Ознайомитися з корисною інформацією про молоко можна за посиланням  

*можуть бути зміни в нормах залежно від типу навчального закладу або віку дітей.

За інформацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Синхронне й асинхронне дистанційне навчання

Школи та учні вже пристосувались до нового формату навчання. Досить важко вибрати формат змішаного навчання з правильною комбінацією занять, яка була б комфортною і для закладу, і для учнів. Також потрібно обрати онлайн режим роботи – він може бути синхронним чи асинхронним. Давайте разом розбиратися в чому різниця.
86587

Як впровадити інклюзію у закладі освіти

Посібник «Впроваджуємо інклюзію в закладі освіти» для керівників закладів освіти та педагогів опублікували в Державній службі якості освіти. Він має допомогти освітянам у творенні якісного інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами.
4039

Атестація педагогів: що нового

Як цьогоріч провести атестацію педагогів, якими нормативними документами керуватися та що врахувати – поради у статті
167949

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді