МОН надало додаткові роз’яснення щодо економії електроенергії в закладах освіти

У МОН надали додаткові роз’яснення щодо заощадження електроенергії в закладах освіти

Економне використання електроенергії в школах

Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище

Через ворожі обстріли значну частину енергетичної інфраструктури України пошкоджено. Для того, щоб стабілізувати її роботу, важливо економно та відповідально споживати електроенергію.

Тому в Міністерстві освіти і науки опублікували рекомендації для закладів освіти щодо заощадження електроенергії: йдеться про обмеження використання кондиціонерів і зовнішнього освітлення. Такі вимушені заходи закладено в розпорядженні Кабінету Міністрів України.

Проте в пріоритеті досі безпека учасників освітнього процесу, зокрема з урахуванням особливостей його проведення. Тому МОН надає важливі уточнення та додаткові роз’яснення про запровадження заходів енергозбереження:

1. Під час підготовки та проведення НМТ, ЄВІ, ЄФВВ, ЄДКІ, інших масових екзаменаційних / тестових випробувань у приміщеннях зі значними скупченнями людей (зокрема вступників) встановлено винятки щодо обмеження використання кондиціонерів.

2. Безперебійне функціонування кондиціонерів і вентиляційного обладнання є обов’язковим в укриттях закладів освіти, де перебувають діти, студенти, персонал і цивільні особи під час повітряних тривог.

3. Заклади освіти повинні забезпечувати безпеку освітнього середовища та дотримання санітарних норм. Зокрема, у теплу пору року доцільно проводити заняття з прочиненими вікнами в режимі провітрювання. 

Необхідно відповідально ставитися до енергозбереження, разом з тим гарантувати безпеку та належні умови для здобувачів освіти в межах наявних ресурсів і можливостей енергосистеми.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1597

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2594

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді