ВПП ООН допомогла забезпечити обідами понад 90 тисяч учнів

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Обіди для понад 90 тисяч школярів: ВПП ООН підтримує реформу шкільного харчування

Фінансування реформи шкільного харчування

Як організувати співпрацю з батьками дітей з ООП

Цього року Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП) змогла надати 5,6 млн гарячих обідів для понад 90 тис. дітей початкових класів — завдяки фінансуванню уряду Франції та приватних донорів. 

Програму реалізують у межах реформи шкільного харчування, яку започатковано першою леді Оленою Зеленською та МОН.

«Якісне харчування в школах для всіх учнів — це важлива умова для їхнього здоровʼя зараз і в майбутньому. Адже саме в дитинстві формуються харчові звички, і в наших силах навчити дітей обирати корисні продукти. Держава виокремила кілька складників для цього. Це модернізація харчоблоків і навчання працівників, популяризація здорового харчування серед учнів на уроках та через інформаційні кампанії, а також забезпечення дітей корисними стравами щодня. З останнім компонентом допомагає ВПП ООН, адже гуманітарна ситуація в Україні така, що не всі батьки в змозі покрити вартість шкільних обідів. Я вдячний ВПП за співпрацю та той внесок, який вона робить у здоровʼя учнівства», — зауважив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

Відповідно до програми шкільного харчування, ВПП фінансує 30% вартості щоденного гарячого харчування дітей у 673 школах України. Школи витрачають кошти на поліпшення якості харчування або на зменшення витрат батьків. Зокрема, за цей навчальний рік ВПП перерахувала школам-учасницям понад 66 мільйонів гривень.

«Один із наших головних пріоритетів — забезпечити, щоб діти щодня отримували смачну та здорову їжу в школі, а також допомогти їхнім батькам витрачати менше свого бюджету на їжу та менше часу турбуватися про харчування своїх дітей. Ми пишаємося тим, що в межах цієї програми тісно співпрацюємо з урядом і регіональною владою, і з нетерпінням чекаємо наступного року», — акцентувала Маріанна Ворд, т.в.о. директора ВПП ООН в Україні.

Наразі програма реалізується в Київській, Львівській, Закарпатській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернігівській, Чернівецькій, Черкаській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській та Вінницькій областях. Їх відібрали за низкою критеріїв, серед яких кількість внутрішньо переміщених родин і рівень продовольчої безпеки.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47922

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159920

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31572

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59611

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді