Як організувати співпрацю з батьками дітей з ООП
Цього року Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП) змогла надати 5,6 млн гарячих обідів для понад 90 тис. дітей початкових класів — завдяки фінансуванню уряду Франції та приватних донорів.
Програму реалізують у межах реформи шкільного харчування, яку започатковано першою леді Оленою Зеленською та МОН.
«Якісне харчування в школах для всіх учнів — це важлива умова для їхнього здоровʼя зараз і в майбутньому. Адже саме в дитинстві формуються харчові звички, і в наших силах навчити дітей обирати корисні продукти. Держава виокремила кілька складників для цього. Це модернізація харчоблоків і навчання працівників, популяризація здорового харчування серед учнів на уроках та через інформаційні кампанії, а також забезпечення дітей корисними стравами щодня. З останнім компонентом допомагає ВПП ООН, адже гуманітарна ситуація в Україні така, що не всі батьки в змозі покрити вартість шкільних обідів. Я вдячний ВПП за співпрацю та той внесок, який вона робить у здоровʼя учнівства», — зауважив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.
Яка роль медичної сестри щодо впровадження принципів здорового харчування в дитсадку, що вона має проконтролювати та про що подбати.
Відповідно до програми шкільного харчування, ВПП фінансує 30% вартості щоденного гарячого харчування дітей у 673 школах України. Школи витрачають кошти на поліпшення якості харчування або на зменшення витрат батьків. Зокрема, за цей навчальний рік ВПП перерахувала школам-учасницям понад 66 мільйонів гривень.
«Один із наших головних пріоритетів — забезпечити, щоб діти щодня отримували смачну та здорову їжу в школі, а також допомогти їхнім батькам витрачати менше свого бюджету на їжу та менше часу турбуватися про харчування своїх дітей. Ми пишаємося тим, що в межах цієї програми тісно співпрацюємо з урядом і регіональною владою, і з нетерпінням чекаємо наступного року», — акцентувала Маріанна Ворд, т.в.о. директора ВПП ООН в Україні.
Наразі програма реалізується в Київській, Львівській, Закарпатській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернігівській, Чернівецькій, Черкаській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській та Вінницькій областях. Їх відібрали за низкою критеріїв, серед яких кількість внутрішньо переміщених родин і рівень продовольчої безпеки.
За матеріалами МОН