Як перевірити готовність педагогів до роботи влітку
За підрахунками Міністерства економіки, фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 2025 році складе 9 639 гривень. У квітні 2024 року він становив 8 611 гривень.
Таку інформацію зазначили в Профспілці працівників освіти і науки.
У травні 2024 року профспілкова сторона ініціювала початок переговорів про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2025 рік. Цю суму вираховують на основі середніх цін на споживчі товари й тарифи на житлово-комунальні послуги.
Після цього було проведено засідання спільної робочої комісії представників профспілок, роботодавців і Міністерства економіки.
Зі свого боку Мінекономіки презентувало оновлений прогноз макроекономічних показників розвитку економіки України на 2025-2027 роки, дані якого вже врахували в проєкті Бюджетної декларації (подали на розгляд уряду). Там також зауважили, що розмір мінімальної заробітної плати на початок 2025 року має бути не нижче, ніж 9 639 гривень.
«Проте рішення щодо підвищення мінімальної заробітної плати необхідно приймати з урахуванням реалій та фінансових можливостей бюджету», — акцентували у відомстві.
Саме тому в Профспілці пропонують шукати розв’язання відповідного питання між двома показниками:
- прогнозованим фактичним розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 2025 році — 9 639 гривень;
- розміром 50% від прогнозної середньомісячної заробітної плати працівників на кінець 2024 року — 10 905 гривень.