Польща залучатиме українських дітей до своїх закладів освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Польща планує залучити до своїх шкіл всіх українських дітей-біженців

Навчання в польських закладах освіти

Експертиза цінності документів: як провести

Уряд Польщі має намір залучити всіх українських біженців шкільного віку до польської системи освіти.

Відповідно до останніх змін до Закону від 12 березня 2022 року про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території України передбачено, що соціальні виплати за програмами «800+» і «Добрий старт» будуть отримувати тільки ті українці, які зараховані до місцевих польських шкіл.

Проте в Польщі вже довгий час існують українські школи. Вони створювалися і до переміщення українців через вторгнення рф, а під час війни стали помітним феноменом. Наприклад, у «Першій українській школі» в Польщі з моменту її заснування у березні 2022 щороку навчалося близько 1500 учнів.

Польща не перешкоджала виникненню українських шкіл, адже вони допомагали подолати раптове навантаження на місцеву систему освіти.

«Ми відчуваємо, що вони дійсно виконують свою роботу з великою місією та почуттям відповідальності. Наша відповідальність — організувати цю співпрацю в рамках польської системи освіти», — зазначила заступниця міністра освіти Польщі Йоанна Муха.

Існує два варіанти, щоб стати частиною польської системи освіти: внести свої дані до реєстру освітніх закладів або співпрацювати з польськими школами. Перший варіант передбачає отримання польської ліцензії.

Другий варіант можливий за умови підписання Меморандумів про співпрацю з польськими школами з метою через них зареєструвати українських учнів у польській системі. Така школа стає підзвітною одразу обом міністерствам освіти — українському і польському.

Наразі один український заклад освіти в Польщі, «Перша українська школа» від фундації «Незламна Україна», вже адаптується до нових вимог законодавства, з 2024/25 навчального року долучаючи учнів до польської системи освіти через співпрацю фундації з місцевими школами.

Згідно зі стратегічним планом МОН до 2027 року та метою уряду зберігати національну ідентичність українських дітей за кордоном, продовження роботи українських шкіл в результаті усталеної співпраці з польською системою освіти може стати важливою частиною цього процесу.

Джерело: Освіта.юа

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47868

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159817

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31554

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59589

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді