Польща залучатиме українських дітей до своїх закладів освіти

Польща планує залучити до своїх шкіл всіх українських дітей-біженців

Навчання в польських закладах освіти

Експертиза цінності документів: як провести

Уряд Польщі має намір залучити всіх українських біженців шкільного віку до польської системи освіти.

Відповідно до останніх змін до Закону від 12 березня 2022 року про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території України передбачено, що соціальні виплати за програмами «800+» і «Добрий старт» будуть отримувати тільки ті українці, які зараховані до місцевих польських шкіл.

Проте в Польщі вже довгий час існують українські школи. Вони створювалися і до переміщення українців через вторгнення рф, а під час війни стали помітним феноменом. Наприклад, у «Першій українській школі» в Польщі з моменту її заснування у березні 2022 щороку навчалося близько 1500 учнів.

Польща не перешкоджала виникненню українських шкіл, адже вони допомагали подолати раптове навантаження на місцеву систему освіти.

«Ми відчуваємо, що вони дійсно виконують свою роботу з великою місією та почуттям відповідальності. Наша відповідальність — організувати цю співпрацю в рамках польської системи освіти», — зазначила заступниця міністра освіти Польщі Йоанна Муха.

Існує два варіанти, щоб стати частиною польської системи освіти: внести свої дані до реєстру освітніх закладів або співпрацювати з польськими школами. Перший варіант передбачає отримання польської ліцензії.

Другий варіант можливий за умови підписання Меморандумів про співпрацю з польськими школами з метою через них зареєструвати українських учнів у польській системі. Така школа стає підзвітною одразу обом міністерствам освіти — українському і польському.

Наразі один український заклад освіти в Польщі, «Перша українська школа» від фундації «Незламна Україна», вже адаптується до нових вимог законодавства, з 2024/25 навчального року долучаючи учнів до польської системи освіти через співпрацю фундації з місцевими школами.

Згідно зі стратегічним планом МОН до 2027 року та метою уряду зберігати національну ідентичність українських дітей за кордоном, продовження роботи українських шкіл в результаті усталеної співпраці з польською системою освіти може стати важливою частиною цього процесу.

Джерело: Освіта.юа

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143167

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86577

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді