Школи за кордоном отримають від МОН матеріали для навчання українських дітей

МОН планує надавати школам за кордоном свій контент і наратив

Навчальний процес за кордоном

Як впоратися з емоційними складнощами: поради

Міністерство освіти і науки планує повертати українців з міграції, співпрацюючи з діаспорами та поширюючи український контент та наратив в середній освіті школярів, які перебувають за кордоном.

Таку інформацію зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий. 

Як він зауважив, Україні необхідно реалізовувати цілеспрямовану політику, зокрема освітню, скеровану на діаспори — як нові, так і старі. Тому насамперед важливо зберегти українську ідентичність дітей.

Для цього наразі проводять перезавантаження «Міжнародної української школи». 

Заклад отримає новий функціонал і має стати своєрідним «міністерством закордонної освіти», яке буде формувати бази даних освітніх осередків, розробляти навчальні програми окремо для кожної країни, шукати політичні рішення, які стосуються, наприклад, моделей зарахування дисциплін.

Нині для уникнення перевантаження українських учнів за кордоном розроблено українознавчий компонент.

Таким чином діти можуть вивчати до 6 годин на тиждень українську мову, літературу, історію України та географію.

Відповідне навчання може відбуватись як онлайн, так і в місцевих навчальних осередках або під час факультативних занять з українськими вчителями у школах, де є великі спільноти українських дітей.

«У нас виїхало близько 500 тисяч дітей шкільного віку. Ми загалом маємо величезну діаспору… Це наш ресурс, це наш людський потенціал, який ми можемо сьогодні залучати, якщо дамо школам за кордоном наш сучасний контент, дамо наш наратив», — акцентував очільник освітнього відомства.

За матеріалами Hromadske

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
100965

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
741

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
27999

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78637

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді