Школи за кордоном отримають від МОН матеріали для навчання українських дітей

МОН планує надавати школам за кордоном свій контент і наратив

Навчальний процес за кордоном

Як впоратися з емоційними складнощами: поради

Міністерство освіти і науки планує повертати українців з міграції, співпрацюючи з діаспорами та поширюючи український контент та наратив в середній освіті школярів, які перебувають за кордоном.

Таку інформацію зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий. 

Як він зауважив, Україні необхідно реалізовувати цілеспрямовану політику, зокрема освітню, скеровану на діаспори — як нові, так і старі. Тому насамперед важливо зберегти українську ідентичність дітей.

Для цього наразі проводять перезавантаження «Міжнародної української школи». 

Заклад отримає новий функціонал і має стати своєрідним «міністерством закордонної освіти», яке буде формувати бази даних освітніх осередків, розробляти навчальні програми окремо для кожної країни, шукати політичні рішення, які стосуються, наприклад, моделей зарахування дисциплін.

Нині для уникнення перевантаження українських учнів за кордоном розроблено українознавчий компонент.

Таким чином діти можуть вивчати до 6 годин на тиждень українську мову, літературу, історію України та географію.

Відповідне навчання може відбуватись як онлайн, так і в місцевих навчальних осередках або під час факультативних занять з українськими вчителями у школах, де є великі спільноти українських дітей.

«У нас виїхало близько 500 тисяч дітей шкільного віку. Ми загалом маємо величезну діаспору… Це наш ресурс, це наш людський потенціал, який ми можемо сьогодні залучати, якщо дамо школам за кордоном наш сучасний контент, дамо наш наратив», — акцентував очільник освітнього відомства.

За матеріалами Hromadske

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
142229

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86414

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46958

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді