Вчителів, які чинили булінг, будуть відсторонювати від посад

У Верховній Раді пропонують відсторонювати від посад освітян-булерів

Покарання для вчителів-булерів

🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання

Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій пропонує відсторонювати на певний термін від посад керівників і працівників закладів освіти, які вчинили булінг.

Таку інформацію зазначила секретарка профільного комітету Наталія Піпа.

Як зауважив очільник комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, що комітет рекомендував парламенту ухвалити декілька законопроєктів, що стосуються освітньої сфери.

Насамперед йдеться про проєкт Закону України № 6393 — «Про запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми».

За словами Наталії Піпи, цей законопроєкт спрямований на превенцію, унеможливлення й випередження булінгу в закладах освіти, зокрема, й позашкільних.

Вона повідомила, що у разі схвалення Верховною Радою документа в цілому, Кабінет міністрів має розробити програму та положення превенції цькування в закладах, де перебувають діти.

На думку народної депутатки, чинне законодавство України не передбачає справедливого покарання за булінг.

«Чинний термін — три місяці. Це надто мало для розгляду справи судом. Тому кривда часто залишається безкарною, а діти — беззахисними», — акцентувала представниця освітнього комітету.

Окрім того, Наталя Піпа наголосила, що покарання для кривдника визначатиме інший законопроєкт — № 9400 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання та протидії насильству стосовно дітей», над яким зараз працюють профільні комітети Верховної Ради, зокрема, Комітет з питань правоохоронної діяльності.

Джерело: Фейсбук Наталі Піпи

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78527

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
299

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді