Вчителів, які чинили булінг, будуть відсторонювати від посад

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У Верховній Раді пропонують відсторонювати від посад освітян-булерів

Покарання для вчителів-булерів

🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання

Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій пропонує відсторонювати на певний термін від посад керівників і працівників закладів освіти, які вчинили булінг.

Таку інформацію зазначила секретарка профільного комітету Наталія Піпа.

Як зауважив очільник комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, що комітет рекомендував парламенту ухвалити декілька законопроєктів, що стосуються освітньої сфери.

Насамперед йдеться про проєкт Закону України № 6393 — «Про запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми».

За словами Наталії Піпи, цей законопроєкт спрямований на превенцію, унеможливлення й випередження булінгу в закладах освіти, зокрема, й позашкільних.

Вона повідомила, що у разі схвалення Верховною Радою документа в цілому, Кабінет міністрів має розробити програму та положення превенції цькування в закладах, де перебувають діти.

На думку народної депутатки, чинне законодавство України не передбачає справедливого покарання за булінг.

«Чинний термін — три місяці. Це надто мало для розгляду справи судом. Тому кривда часто залишається безкарною, а діти — беззахисними», — акцентувала представниця освітнього комітету.

Окрім того, Наталя Піпа наголосила, що покарання для кривдника визначатиме інший законопроєкт — № 9400 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання та протидії насильству стосовно дітей», над яким зараз працюють профільні комітети Верховної Ради, зокрема, Комітет з питань правоохоронної діяльності.

Джерело: Фейсбук Наталі Піпи

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47910

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159913

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31570

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59611

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді