Вчителів, які чинили булінг, будуть відсторонювати від посад

У Верховній Раді пропонують відсторонювати від посад освітян-булерів

Покарання для вчителів-булерів

Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище

Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій пропонує відсторонювати на певний термін від посад керівників і працівників закладів освіти, які вчинили булінг.

Таку інформацію зазначила секретарка профільного комітету Наталія Піпа.

Як зауважив очільник комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, що комітет рекомендував парламенту ухвалити декілька законопроєктів, що стосуються освітньої сфери.

Насамперед йдеться про проєкт Закону України № 6393 — «Про запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми».

За словами Наталії Піпи, цей законопроєкт спрямований на превенцію, унеможливлення й випередження булінгу в закладах освіти, зокрема, й позашкільних.

Вона повідомила, що у разі схвалення Верховною Радою документа в цілому, Кабінет міністрів має розробити програму та положення превенції цькування в закладах, де перебувають діти.

На думку народної депутатки, чинне законодавство України не передбачає справедливого покарання за булінг.

«Чинний термін — три місяці. Це надто мало для розгляду справи судом. Тому кривда часто залишається безкарною, а діти — беззахисними», — акцентувала представниця освітнього комітету.

Окрім того, Наталя Піпа наголосила, що покарання для кривдника визначатиме інший законопроєкт — № 9400 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання та протидії насильству стосовно дітей», над яким зараз працюють профільні комітети Верховної Ради, зокрема, Комітет з питань правоохоронної діяльності.

Джерело: Фейсбук Наталі Піпи

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
142252

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86419

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46960

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді