В українських школах завершили збір даних для PISA-2025

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У 56 закладах освіти завершили збір даних для пілотування PISA-2025

Завершення збору інформації PISA-2025

Формувальне оцінювання: способи та інструменти залучення учнів

Збирання даних у закладах освіти, які потрапили до вибірки учасників пілотного етапу дослідження PISA-2025, тривало з 8 квітня до 6 травня. 

Таку інформацію зазначили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Протягом цього періоду понад 2,2 тисячі 15-річних учнів / учениць і студентів / студенток із 56 закладів освіти 16 регіонів та м. Києва:

  • пройшли тестування з трьох ключових галузей дослідження — природничо-наукових дисциплін, математики та читання (провідною галуззю цього циклу дослідження є природничо-наукова);
  • виконували завдання інноваційної галузі (навчання в цифровому світі);
  • та додаткової галузі PISA-2025, а саме: оцінювання з іноземної мови.

Зокрема учасники й учасниці заповнювали анкети, що стосувалися різних аспектів їхнього життя та навчання.

Збір даних — це один з важливих етапів підготовки до проведення основного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA, запланованого на весну 2025 року.

Як зауважили в УЦОЯО, Україні в надзвичайно складних умовах війни вже вдруге вдається на високому рівні реалізувати це завдання. Це свідчить про неабияку стійкість як нашої освітянської спільноти, так і нашого учнівства та студентства.

Однак через безпекову ситуацію пілотний етап PISA-2025 було реалізовано лише на тих територіях, де безпекова ситуація давала змогу проводити тестування в приміщеннях закладів.

«Цьогорічні тестування та анкетування в закладах-учасниках PISA подекуди переривалося через повітряні тривоги, відключення світла або нестабільний інтернет. Звичайно, такі умови важко назвати комфортними як для учасників й учасниць, так і для тих освітян, які проводили PISA в закладах. І все ж, попри всі труднощі, дослідження відбулося, що ще раз засвідчило нашу стійкість та незламність», — акцентують в УЦОЯО.

Після проведення етапу збирання даних проведення пілотного етапу PISA-2025 продовжується:

  • перевірка з дотриманням міжнародних стандартів виконаних учасниками завдань;
  • доопрацювання інструментів з урахуванням виявлених під час пілотування проблем;
  • виконання завдань у межах формування вибірки закладів освіти для основного етапу дослідження.

За інформацією УЦОЯО

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47871

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159834

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31556

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59596

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді