Як українці ставляться до свята 8 березня?

Результати опитування щодо ставлення населення до свята 8 березня

Святкування 8 березня в Україні

Підвищення заробітної плати-2024

За останні 7 років в Україні суттєво знизилася популярність Міжнародного жіночого дня. Таким чином, у 2017 році його відзначала майже половина населення — 49%. Цьогоріч святкувати 8 Березня планують лише 21% громадян і громадянок.

Такі дані зазначено в результатах всеукраїнського опитування, яке проводив Київський міжнародний інститут соціології протягом 17-23 лютого 2024 року. 

Відповідно до результатів опитування, найбільшу популярність серед українців мають Різдво Христове (святкує 70% опитаних) і Великдень (68%).

До Топ три також увійшов День Незалежності України. Як зазначають соціологи, рейтинги цього свята (як і більшості державних) за час повномасштабної війни значно зросли: до 24 лютого 2022 року його відзначали 37% українців, а зараз — 64%.

Зокрема, протягом останніх двох років до найбільш значущих свят також увійшов День захисників і захисниць, який відзначають 1 жовтня. До повномасштабного вторгнення це свято було популярним лише серед 29% українців, а зараз на його важливість вказали 58%. Це дало змогу йому опинитися на 4 місці рейтингу.

На п’ятому місці в рейтингу свят Новий рік. Його відзначають 47% респондентів і респонденток. Цікаво, що в попередніх роках свято ділило перші місця з Різдвом Христовим і Великоднем.

Найнижчі позиції в рейтингу зайняли:

  • День Конституції України — святкують 28% опитаних;
  • Міжнародний жіночий день — 21%;
  • Трійця — 17%;
  • День Перемоги — 11%;
  • День праці — 4%.

Результати опитування щодо ставлення населення до свят

Джерело: Київський міжнародний інститут соціології

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43119

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143412

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86610

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47056

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді